فام‌نیوز- نماینده مردم تهران در مجلس از اقدام برخی NGO‌ها در مورد آموزش خانه به خانه و توزیع پک‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا در منطقه دروازه غار خبر داد.
طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه ۱۲ تهران یعنی دروازه غار به عنوان پایلوت تعیین شده بود امروز(سه‌شنبه) برخی NGO‌های آموزش دیده از سوی سازمان داوطلبان هلال احمر و اداره بهداشت شرق تهران به همراه یکدیگر به صورت خانه به خانه به مردم آموزش‌هایی در زمینه مقابله با کرونا می‌دادند و پک‌های بهداشتی به آنها ارائه شد که اقدام خوب و قابل تقدیری بود.
وی افزود: همچنین توضیحاتی به مردم در راستای جلوگیری از شیوع بیماری ارائه شد و با توجه به اینکه بسیاری از مردم گلایه‌ای در مورد عدم دسترسی به الکل و ژل‌های بهداشتی داشتند علاوه بر اینکه ژل‌های بهداشتی به آنها داده شد در عین حال گفته شد که با کمی وایتکس می‌توانند مایع ضدعفونی کننده درست کنند و بخشی از دغدغه آنها در این زمینه رفع شد.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه «منطقه ۱۲ یکی از متراکم‌ترین مناطق از نظر فضاهای مسکونی و تجاری و قهوه‌خانه‌هاست»، گفت: در این منطقه اکثر افراد سرایدار و کارگران مراکز تجاری و کارگاه‌های تولیدی اطراف هستند و به نظر می‌رسد دادن آموزش‌های لازم به آنها می‌تواند به جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کمک کند.