فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقات رخ داده بین اصولگرایان مستقل و فراکسیون امید در مجلس را به معنای رد ائتلاف مجدد هر دو جریان نمی‌دانم.
محمد کاظمی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» در مورد امکان اصلاح‌طلبان با مستقلین در انتخابات مجلس یازدهم گفت: در حال حاضر برای اظهار نظر زودهنگام است و‌ نمی دانیم چه اتفاقی قرار است بیفتد.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه آیا با توجه به اتفاقاتی که بعد از راهیابی مستقلینی که با لیست امید وارد مجلس شدند بازهم اصلاح طلبان با مستقلین وارد ائتلاف خواهند شد گفت: این اتفاقات به معنای رد ائتلاف مجدد نیست، ممکن است شرایطی پیش بیاید که معتدلین هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا باز بتوانند لیست مشترکی داشته باشند.
وی ادامه داد: ما نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد، بحث بررسی صلاحیت ها، چگونگی تصمیم و سیاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و گرایش جریان معتدلین به اصلاح طلبان از مسایلی است که باید مد نظر قرار داد.
نماینده مردم ملایر در پاسخ به این پرسش که آیا طرح این ائتلاف از سوی اصولگرایان معتدل به دلیل عدم انسجام فعلی در جامعه اصولگرا نیست، تصریح کرد: در حال حاضر در جامعه اصولگرا اظهارنظرها متفاوت است، آنها منشعب و متفرق هستند و معلوم نیست که واقعا به انسجام برای انتخابات مجلس برسند.
وی اضافه کرد: برخی از گروه‌های فعال اصولگرا به حاشیه رفته‌اند اما برای اصلاح‌طلبان شورای سیاست گذاری تعیین تکلیف می‌کند ‌و ‌راهشان مشخص است .
کاظمی خاطرنشان کرد: معلوم نیست اصولگرایان تا چه اندازه از دورن خودشان موفق به ایجاد انسجام شوند اگر منسجم شوند شاید اصلا به سمت جریان اصلاحات نیایند.