فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فشارها علیه وزیر نفت این روش‌ها را غیراخلاقی توصیف کرد و گفت: تهمت‌زنندگان باید بدانند که این روش‌ها، نه مردم را راضی می‌کند و نه مشکلی از دوش آن‌ها برمی‌دارند.
احمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به تداوم فشارها به وزیر نفت، ضمن انتقاد از روش بیان این انتقادها در شرایطی که عالی‌ترین مقام‌های کشور از آن با تعابیری همچون «جنگ اقتصادی» و «جنگ نفتی» یاد می‌کنند، گفت: مسئولان و سیاسیون هر گاه پای صحبت باشد، دم از اتحاد، انسجام، وحدت و همدلی می‌زنند و بیش از هرچیز از «مردم» سخن می‌گویند اما در عرصه عمل می‌بینیم که این موارد را مورد بی‌توجهی قرار می‌دهند.
وی افزود: اگر هدف همه ما مردم و اعتلا و سعادت این مملکت است، باتوجه به شرایط ویژه و خاصی که به لحاظ بین‌المللی، سیاسی، اقتصادی و معیشتی با آن روبرو هستیم، باید در عرصه عمل نیز با نیت حل مشکلات مردم گام برداریم.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس خاطرنشان کرد: امروز مردم به‌مراتب بیش از آن‌چه سقف تحمل‌شان است، درگیر مشکلات مختلف معیشتی و اقتصادی هستند و با گرفتاری‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند و در این شرایط فکر نمی‌کنم نیازی باشد که برخی نمایندگان و سیاسیون با حاشیه‌سازی، یکدیگر را زیرسوال ببرند، علیه یکدیگر توییت بنویسند و هر روز به بهانه‌ای به یکدیگر بتازند چراکه در این صورت، مردم قطعاً راضی نخواهند بود.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حفظ انسجام و اتحاد ملی گفت: اگر قوای سه‌گانه، نهادها و ارگان‌های مختلفی که از بودجه ملی ارتزاق می‌کنند و حقوق می‌گیرند، واقعاً هدفی جز اعتلای نظام و تحقق منافع مردم ندارند، باید از این روش‌های تخریبی دست برداشته و به یکدیگر دستِ اتحاد بدهند.
او همچنین به اوضاع نابه‌سامان تخریب‌ها و اتهام‌زنی‌ها در سطح فضای مجازی اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه پدیده‌ای زشتی که این روزها بیش از گذشته با آن مواجهیم، این است که مسئولان و سیاسیونی که در عمل کاری نمی‌کنند، در کلام از اتحاد سخن می‌گویند و همزمان به یکدیگر اتهام می‌زنند.
نماینده مردم خدابنده در مجلس با تاکید مشخص بر افزایش فشارها به وزیر نفت نیز گفت: مگر آقای زنگنه ایرانی نیست. به هر حال ایشان به‌عنوان یک شهروند حق و حقوقی دارد که حتی این حقوق نیز رعایت نمی‌شود. حال آن‌که زنگنه در ادوار مختلف در رده‌های بالای مدیریتی به کشور خدمت کرده و هم‌اکنون نیز اگر قرار باشد، ۳ وزیر و ۳ وزارتخانه حساس را نام ببریم، حتماً باید به وزارت نفت و شخص آقای زنگنه اشاره کنیم.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: اگر راست می‌گوییم، باید با یاری به یکدیگر در مسیر هم‌افزایی گام برداریم. بعید می‌دانم در هیچ کشوری، مسئولان این‌طور علیه یکیدگر توییت کنند و حتی قبل از آن‌که تخلفی صورت بگیرد یا حکمی صادر شود، علیه یکدیگر طرح اتهام کنند.
بیگدلی در پایان تصریح کرد: این روش‌هایی غیراخلاقی است و تهمت‌زنندگان باید بدانند با این روش‌های غیراخلاقی، نه مردم را راضی می‌کند و نه مشکلی از دوش آن‌ها برمی‌دارند. مردم امروز درگیر مشکلاتی جدی هستند و به‌حق انتظار دارند که مسئولان برای رفع مشکلات‌شان تلاش کنند، نه این‌که درگیر بازی‌های جناحی شده و هر روز به یکی از افراد اردوگاه رقیب تهمتی بی‌اساس وارد کنند.