فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید اجازه دهیم نمایندگان واقعی مردم اجازه حضور در عرصه انتخاب را داشته باشند،‌ گفت که لازمه تشکیل مجلسِ در راس امور، تحقق حق انتخاب بهترین‌ها توسط شهروندان است.
شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، در واکنش برخی نگرانی‌ها نسبت به کاهش مشارکت در آستانه یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، بر لزوم توجه مسئولان و دستگاه‌های نظارتی به مطالبات و خواسته‌های شهروندان تاکید کرد و گفت: انتخابات لوازمی دارد و طبیعتاً هنگامی می‌توانیم نسبت به میزان مشارکت در انتخابات خوش‌بین و امیدوار باشیم که این لوازم فراهم باشد و تا زمانی که گرفت و گیرهای ریز و درشت در مسیر انتخاب‌گری مردم ایجاد شود، نمی‌توان انتظار مشارکت بالا داشت.
او با تاکید بر این‌که ملت ایران همواره در بزنگاه‌های حساس نقش خود را به‌خوبی ایفا می‌کنند، به اوضاع کشور در ماه‌های اخیر به‌ویژه پس از خروج ایالات متحده از برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه و نامتعارف کاخ سفید علیه تهران اشاره کرد و گفت: امروز کشور در شرایطی حساس قرار دارد و مردم به‌خوبی این وضعیت را درک می‌کنند. اما این‌که انتظار داشته باشیم، همیشه ملت ما و مجموعه حاکمیت را درک کنند اما درکی متقابل در کار نباشد، انتظار درست و بجایی نیست.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بخشی از جامعه به‌خاطر محدودیت‌های گاه و بیگاهی که پیش پای مجلس و نمایندگان اعمال شده، نسبت به اثرگذاری پارلمان و رایی که به نمایندگان مجلس می‌دهند، دچار تردید شده‌اند که امری طبیعی و قابل‌درک است. آن‌چه حائز اهمیت است تلاش برای تردیدزدایی و رفع ابهام شهروندان است.
او همچنین نسبت به فعالیت‌هایی مشکوک علیه نهاد پارلمان و به‌طور کلی نهادهای انتخابیه حاکمیت، در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هشدار داد و ضمن انتقاد از طرح برخی شعارها و رویکردها علیه مجلس و تهدید نهاد پارلمان با تعابیری همچون آرزو برای به توپ بستن مجلس توسط فردی منفور در تاریخ معاصر همچون لیاخوف روس، گفت: مسئولان و حاکمیت باید متوجه اهمیت این مسائل باشد و اجازه ندهد این‌چنین علنی، جمهوریت نظام دستخوش انگیزه‌های جناحی شود.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین به اهمیت نظارت بر کاندیداهای انتخابات و جایگاه قانونی شورای نگهبان اشاره کرد و در عین حال خطاب به اعضای این شورا توصیه کرد که با رویکردی ملی و قانونی نسبت به بررسی صلاحیت‌ها اقدام شود.
بی‌مقدار در پایان تصریح کرد: اگر مجلسی می‌خواهیم که مطابق گفته بنیانگذار انقلاب اسلامی به‌راستی در راس امور باشد، لازم است که اجازه دهیم نمایندگان واقعی مردم اجازه حضور در عرصه انتخاب را داشته باشند و شهروندان از حق خود برای انتخاب بهترین‌ها در چارچوب قانون استفاده کنند. چراکه در غیر این‌صورت چنین مجلسی محقق و ممکن نخواهد شد.