فام نیوز – اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم و عضو فراکسیون امید مجلس، با بیان این‌که باتوجه به برخی ابهامات اعلام‌نظر درباره گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم زود است، گفت که وزیر پیشنهادی نیرو باتوجه به تجربه و تخصص قابل‌اتکا در سطح بین‌المللی می‌تواند در حل مشکلات کشور در حوزه وزارت نیرو و حل مشکل آب راهگشا باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  درگفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون امید (فام) با اشاره به معرفی وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات گفت: به هر حال انتظار می‌رفت که وزرای پیشنهادی نیرو و علوم زودتر از این، به مجلس معرفی می‌شدند؛ با این حال باتوجه به حساسیت‌هایی که وجود داشت، این مهم در حال حاضر میسر شده و نمایندگان نیز مشغول بررسی صلاحیت این ۲ وزیر پیشنهادی هستند.

وی با بیان این‌که هنوز برای اظهارنظر درباره گزینه پیشنهادی علوم زود است، خاطرنشان کرد: باتوجه به مجموع مسائلی که درباره وزیر پیشنهادی علوم مطرح شده، هنوز نیاز به بررسی‌های بیشتر احساس می‌شود و لازم است پس از اتمام بررسی‌ها در کمیسیون‌های تخصصی و همچنین فراکسیون‌های سیاسی مجلس در این رابطه اظهارنظر کنیم.

نماینده اصلاح‌طلب سمیرم در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با این حال به نظر می‌رسد آقای اردکانیان که به‌عنوان وزیر پیشنهادی نیرو معرفی شده، مشکل چندانی در کسب رای اعتماد مجلس نداشته باشد.

سلیمی در عین حال یادآور شد: آقای اردکانیان باتوجه به تخصص و تجربه کاری خوبی که در حوزه نیرو دارد، و همچنین باتوجه به جایگاه معتبری که در حوزه انرژی و بحث آب در سطح بین‌المللی دارد، قاعدتاً می‌تواند راهگشا باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در پاسخ به این پرسشی درباره اولویت اصلی وزیر پیشنهادی نیرو اعلام کرد: قطعاً بحث آب و مشکلات ناشی از کمبود آب در کشور و همچنین عدم مدیریت صحیح منابع آبی و دیگر منابع انرژی از مهمترین معضلات کشورمان در حوزه وزارت نیرو است و آقای اردکانیان نیز بانوجه به این‌که تخصص ویژه‌ای در بحث آب و مدیریت منابع آبی دارد، می‌تواند به‌خوبی از عهده امور بربیاید.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درمجموع به نظر می‌رسد، وزیر پیشنهادی نیرو قادر خواهد بود ابرچالش آب را در کشورمان مدیریت کند و گام‌های مثبتی در این راستا بردارد.

سلیمی در پایان تصریح کرد: آقای اردکانیان رابطه و تعامل خوبی با نمایندگان داشته و امیدواریم بتواند به کسب رای بالا و دریافت حدود ۲۰۰ رای یا بیشتر به‌عنوان وزیر نیرو کار خود را آغاز کند.