فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح برخی مسائل باعث از بین رفتن انسجام درونی جریان اصلاحات می‌شود، گفت: هدف کرباسچی تخریب شخص آقای عارف بوده است.
ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با «فام نیوز» در واکنش به سخنان اخیر کرباسچی، گفت: در حال حاضر و در آستانه انتخابات مهمترین اولویت برای هر جبهه‌ای انسجام درونی است. ما اگر انسجام‌مان را از دست دهیم به همان بلای سالهای ٨٢،٨۴و ٨۶دچار می‌شویم.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح این اختلافات در فضای عمومی نه موضوعیت دارد و نه به نفع جریان اصلاحات است و اگر آقایان اختلافات شخصی و فردی دارند یا یک حزب با یک فرد اختلاف دارد بهتر است باهم بنشینند و آنرا حل کنند نه اینکه اینگونه آن را در مطرح کنند.
وی بیان کرد: اگر آقایان با طرح این مسائل باعث از بین رفتن انسجام در جبهه اصلاحات شوند بدانند که به حرکت مردمی و حزبی اصلاحات ظلم کرده‌اند و این قابل جبران نیست.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف آقای کرباسچی از ابراز چنین سخنانی بیش‌تر تخریب آقای عارف بوده است، ممکن است وی خصومت شخصی با آقای عارف داشته باشد.
وی ادامه داد: هیچ فرد، جریان و فراکسیونی بدون نقص و عیب نیست و قطعا نقطه ضعف‌هایی دارد و فراکسیون امید هم ممکن است ضعف‌هایی داشته باشد اما در مجموع ما از عملکرد فراکسیون امید و از شخص آقای عارف دفاع می‌کنیم.
سروش تاکید کرد: اگر آقای عارف نبود اصلا فراکسیون امید معنا نداشت، رای نفر دوم در لیست تهران با رای آقای عارف بسیار زیاد است و همین نشان می‌دهد که وی چه جایگاهی در جریان اصلاحات دارد.
وی با بیان اینکه از جمله اولویت‌های فراکسیون امید تهیه و انتشار عملکردش است، گفت: اگر آقای عارف نبود چه بسا که بسیاری از این جهت‌گیری‌های فراکسیونی هم نبود.
این عضو فراکسیون امید بیان کرد: سخنانی نظیر سخنان آقای کرباسچی و زیباکلام بیش‌تر باعث از بین رفتن انسجام در جریان اصلاحات می‌شود، جریان اصولگرا هیچگاه چنین تخریب‌هایی علیه هم جبهه‌ای‌های خود نداشته‌اند، متاسفانه ما سر هم دیگر را قطع می‌کنیم و اسم آن را نقد می‌گذاریم.
وی تاکید کرد: با موافقت خود آقایان این لیست نهایی شد اما بعد از آن هربار یک داستان و یک بازی را شروع کردند که فراکسیون امید و آقای عارف را تخریب کنند، اگر بعضی انتظار دارند که تجارب مجالس قبل تکرار شود باید بگویم که هدف ما چنین چیزی نبوده است ما خواستیم بگویم که اصلاح طلبان درون نظام هستند.