فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس باعث تقویت احزاب در کشور می‌شود، گفت: استانی شدن انتخابات یک گام به سمت این است که نمایندگان کلان‌نگر باشند.

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» در مورد تصویب یک فوریت طرحی در مورد استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: هر چه نمایندگان را به سمت ملی شدن و ملی‌نگری پیش ببریم به نفع کشور است، رهبری نیز چند بار تاکید کردند که نمایندگان باید نگاه ملی داشته باشند تا نگاه منطقه‌ای، استانی شدن انتخابات یک گام به سمت این است که نمایندگان کلان‌نگر باشند و وقت و انرژی خودشان را به جای پرداختن به مسائل محلی به سمت مسائل کلان بکشانند.

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: در حال حاضر نمایندگان عمده وقت خود را برای حل مشکلات منطقه ای اختصاص می‌دهند و دائما در حال نامه نگاری با فلان دستگاه و وزارتخانه هستند و وقت و انرژی کمتری برای امر قانون گذاری و نظارت اختصاص می دهند، در واقع پرداختن به مسائل و مشکلات محلی، سیستم قانون‌گذاری کشور را گرفتار کرده است.

وی با اشاره به طرح تعدادی از نمایندگان مبنی بر شفافیت آراء گفت: در مورد این طرح این مسئله مطرح بود که لازمه شفافیت آرای نمایندگان این است که آنها همه فکر، ذهن و انرژی‌شان را به قانون‌گذاری و نظارت اختصاص دهند و نگرانی از باب مشکلات محلی و منطقه‌ای نداشته باشند.

امیری با تاکید بر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس باعث تقویت احزاب در کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: حل مشکلات منطقه‌ای همچون مشکلات برق، آب، گاز و آسفالت حوزه‌های انتخابیه از جمله مسائلی است که باید مسئولان دولتی پیگیری کنند و این جزو وظایف تعریف شده نماینده مجلس در قانون نیست.