فام‌نیوز- یک عض. فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح و سوال از رییس‌جمهور در شرایط فعلی راهگشای مشکلات اقتصادی نیست، گفت: باید به‌جای جار و جنجال سیاسی و تقابل، به سمت همکاری پیش برویم.

محمدباقر سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار فام‌نیوز با اشاره به تلاش گروهی از نمایندگان اصولگرای مجلس برای طرح سوال از رییس‌جمهور در صحن علنی گفت: اخیراً حدود ۸۰ نفر از ۲۹۰ نماینده مجلس طرحی را برای سوال از رییس‌جمهور امضاء کرده‌اند که به نظر می‌رسد در شرایط فعلی چندان به صلاح نباشد.

وی با تاکید بر مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی مردم در ماه‌های اخیر و لزوم توجه جدی مسئولان به این مشکلات خاطرنشان کرد: شخصاً طرح سوال از رییس‌جمهور را امضاء نکردم و معتقدم در شرایط فعلی به‌جای این جار و جنجال‌های سیاسی، باید همه دستگاه‌ها اعم از قوه مجریه، قضاییه و مقننه دست به دست هم دهند و راهکاری پیدا کنند تا از این شرایط بد اقتصادی عبور کنیم.

نماینده اصلاح‌طلب مردم دشتستان در مجلس با بیان این‌که تورم و گرانی‌های اخیر فشار سنگینی بر دوش مردم وارد کرده، تاکید کرد: این وضعیت شایسته مردم بی‌تقصیر و بی‌گناهی که به دلیل علاقمندی به نظام، در همه صحنه‌ها حضور داشتند، نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس در عین حال یادآور شد: باید دقت کنیم که سوال از رییس‌جمهور و بحث و جدل‌های این‌چنینی دردی دوا نمی‌کند و لازم است به‌جای این اقدامات، به دنبال چاره‌جویی باشیم.

او تصریح کرد: نمی‌خواهم از دولت دفاع کنم و بگویم تمام کارهای دولت درست بوده است. قطعاً ضعف‌هایی در عملکرد دولت وجود داشته و دارد اما سوال این است که آیا کسانی که امروز به‌دنبال سوال از رییس‌جمهور هستند، خود راه‌حلی برای خروج از این وضعیت دارند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به ناکارآمدی برخی مدیران اشاره کرد و در این رابطه  گفت: بحران آب در استان بوشهر ناشی از ناکارآمدی مدیران استانی در حوزه آب و فاضلاب بوده و من این مسئله را به استاندار به‌عنوان نماینده دولت اطلاع دادم اما توجهی نشد و به دلیل همین بی‌توجهی، بیش از ۲۰ تجمع برگزار شد و متاسفانه از صدر تا ذیل به همه مسئولان انتقاد شد.

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: بنده به‌عنوان کسی که ۲ دوره رییس ستاد آقای روحانی در استان بوشهر بودم، بارها و بارها این بی‌مهری‌ها را ملاحظه کردم و از تعدادی از وزرا و مسئولان استان گلایه‌مندی دارم. با این حال باید به‌جای ایجاد تقابل، به‌سمت همکاری برویم.

سعادت در پایان تصریح کرد: در شرایط فعلی بحث استیضاح یا سوال از رییس‌جمهور راهگشا نیست؛ مگر این‌که متقاضیان استیضاح مشخص کنند که با این کار دقیقاً چه دستاوردی خواهند داشت.