فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در انتقاد به سخنان اخیر دبیرکل حزب کارگزاران گفت: سخنان آقای کرباسچی حتی مورد قبول هم‌حزبی‌های خودش هم نیست.

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با «فام نیوز» با اشاره به سخنان غلامحسین کرباسچی در رابطه با وضعیت جریان اصلاح‌طلبی در کشور، گفت: آقای کرباسچی به عنوان دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی باید در ابتدا مشخص می‌کردند که آیا نظر شخصی خودشان را مطرح می‌کنند یا نظر یک حزب اصلاح‌طلب را مطرح می کنند. این دو نظر متفاوت و تعیین کننده است چرا که اگر نظر شخصی باشد هر فردی می‌تواند نظر شخصی خودش را بیان کند و ایرادی هم ندارد ولی اگر نظر حزبی را مطرح می‌کنند باید با سایر اعضای حزب نیز برای گفتن این سخنان مشورت می‌کردند و بعد این مطالب را مطرح می‌کردند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فکر و سخنان سایر اعضا شورای مرکزی حزب با سخنان آقای کرباسچی همخوانی ندارد، باید توجه داشت که خارج از گود بودن و نقد کردن کار ساده‌ای است، اینکه آقای خاتمی و عارف چه می‌توانسته‌اند انجام دهند که آن کار را انجام نداده‌اند موضوعی است که می‌تواند مورد نقد قرار گیرد اما باید توجه داشت که هیچ کدام از ما در شرایط آنها نیستیم، لذا باید با در نظر گرفتن شرایط آنها نقدهایمان را مطرح کنیم.

وی بیان کرد: آقای خاتمی همواره علی رغم پذیرش همه حمله‌هایی که علیه‌اش بوده به یک پروسه زمان‌بر ولی اثربخش اعتقاد داشتند و‌ دارند، در مورد آقای عارف نیز باید بگویم کمتر کسی همانند ایشان هست که این همه هجمه را بشنود و مدارا کند که همین رفتار قابل تقدیر است. متاسفانه اصلاح‌طلبان این روزها آقای عارف را بسیار مورد نقد قرار می‌دهند در حالیکه وی خدمات و عملکرد قابل قبولی در مجلس داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر اصلاح‌طلبان تصمیم بر حضور در انتخابات مجلس آینده را دارند نباید خودشان را مورد هجمه و تخطئه قرار دهند، این رفتار درست نیست. در همین مجلس کارهای خوبی از طرف فراکسیون امید انجام شد که در مجالس قبلی معطل مانده بود.

وی بیان کرد: چرا در این برهه حساس برای اصلاح‌طلبان که به نوعی بدنه اجتماعی‌شان نیز مردد شده است اینگونه سخن گفته می‌شود.

وی ادامه داد: آقای کرباسچی از «طرح نو» سخن می‌گوید، باید شفاف بگویند این طرح نو چیست؟آیا می‌خواهند رهبری جریان سومی را به عهده برگیرند؟ آیا به نظرشان اصلاح‌طلبی کاملا ناکارآمد شده است که باید جریان سومی شکل بگیرد؟ اگر چنین فکری دارند بگویند که این جریان چیست؟

سلحشوری اضافه کرد: اگر آقای کرباسچی نقدی دارند باید به جای طرح آن در افکار عمومی با بزرگان اصلاح طلب آن را مطرح کنند، آقای خاتمی و عارف که به راحتی در دسترس هستند و وی می‌توانست این نقدها را با آنها مطرح کند، اگر فراکسیون امید ضعف دارد به ما بگویند چه کاری می‌توانستیم انجام دهیم که آن کار را انجام ندادیم.

وی تاکید کرد: نقد بدون پشتوانه اصلا کار درستی نیست. البته مبهم صحبت کردن ایشان جای سوال دارد. آقای کرباسچی به گونه‌ای سخن گفته که گویی قرار است از اصلاح طلبان جدا شود در صورتی‌که همکاران وی بیان کردند که اصلا بحث خروج مطرح نیست و همین نشان می‌دهد که حرفهای وی مورد قبول همکاران و هم‌حزبی‌هایش هم نیست.

سلحشوری در پایان خاطر نشان کرد: صرفنظر از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در حال حاضر کشور نیاز به آرامش دارد و طرح اینگونه مسایل به نفع کشور نیست.