فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه باید اظهارات ظریف یک فرصت برای کشور تلقی شود، گفت: نباید به این اظهارات به چشم تهدید نگاه کرد.

علی نجفی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» با اشاره به هجمه‌ها نسبت به وزیر امور خارجه گفت: اظهارات آقای ظریف یک فرصت است و نباید به آن به چشم تهدید نگاه کرد. این فرصتی برای مبارزه با فساد و شناسایی ریشه‌ها و دلایل پولشویی است.

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: جوسازی که نسبت به اظهارات آقای ظریف انجام شده است در چارچوب دیدگاههای سیاسی قابل ارزیابی است و گرنه کسانی که دل در گرو توسعه کشور دارند و علاقمند به مبارزه با فساد، شفاف‌سازی و سالم‌سازی فضای کسب‌وکار در کشور هستند از این صحبت‌ها استقبال می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: باید ریشه‌یابی شود که چه کسانی در پولشویی منافع دارند و علاقمند نیستند که این فضا شفاف شود، سخنان وزیر امور خارجه در مجموع یک فرصت برای مبارزه با فساد در کشور است.

نجفی تصریح کرد: آقای ظریف به عنوان وزیر امور خارجه نقطه نظراتی را مطرح کردند که باید از آن حمایت کرد، تخریب آقای ظریف و جوسازی‌ها  علیه وی با توجه به تحریم‌ها و شرایط ما در عرصه بین‌الملل به نفع کشور نخواهد بود.