فام‌نیوز- یک نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر باید فردی را انتخاب کنند که سابقه فعالیت در شهرداری را داشته باشد، گفت: اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار نگاه‌های سیاسی را کنار بگذارند.
پروانه مافی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» در مورد انتخاب شهردار تهران گفت: انتخاب شهرداران گذشته بعد از انتخاب شورای پنجم با مشکلاتی روبرو شد که عمدتا در اختیار اعضای شورا نبود و مسائلی پیش آمد که از اختیارات شورا خارج بود.
این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: فرصت پرداختن به شهر و موضوع مدیریت کلان شهری همانند تهران تا اندازه‌ای تحت‌الشعاع انتخاب شهرداران بوده است و فرصت باقیمانده فرصت محدودی است که باید از آن استفاده درست شود.
مافی بیان کرد: اعضای شورای شهر باید فردی را انتخاب کنند که سابقه کار، فعالیت و تلاش را در شهرداری تهران داشته است و می‌شود به وی به عنوان شهردار تهران تکیه کرد. با توجه به فرصت از دست رفته فردی باید انتخاب شود که بتواند فعالیت‌ها و کارهای جدی شهرداری را دنبال کند.
وی اضافه کرد: اگر انتخاب درستی انجام نشود ما دچار خسارت می‌شویم و ممکن است شهر نیز از این ناحیه صدمه ببیند.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: انتخاب اعضای شورای شهر انتخابی حساس و قابل توجه است و باید نگاه‌های سیاسی، جناحی، فردی و سلیقه‌ای و شخصی را کنار بگذارند و هدفشان از انتخاب شهردار فردی توانمند باشد که بتواند به مسایل عمده شهر تهران توجه کند.