یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دود افزایش قیمت بنزین به چشم مردم مستضعف می‌رود گفت: عملا مجلس از گردونه نظام تصمیم گیری کنار گذاشته شده است.
محمود صادقی در گفت وگو با «فام‌نیوز» در مورد افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر قیمت سایر کالاها گفت: نمایندگان مردم از طیف‌های مختلف سیاسی در سه جلسه غیرعلنی مخالفت خودشان را در مورد افزایش قیمت بنزین اعلام کردند و شورای هماهنگی سران قوا بدون اطلاع نظر نمایندگان مردم چنین تصمیمی گرفت.
نمانیده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آثار تورمی این تصمیم با بخشنامه و سخنرانی قابل کنترل نیست چراکه این بحث اقتصادی است و آثار روانی و اقتصادی آن هم اجتناب ناپذیر است.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش قیمت کالاها با افزایش قیمت بنزین تجربه زیسته است و چیزی نیست که بخواهیم دوباره آن را تجربه کنیم، دود این تصمیم به چشم مردم مستضعف جامعه می‌رود، اقشار مرفه می‌توانند تحمل کنند اما آثار تورمی آن برای مردم ضعیف قابل تحمل نیست، سود افزایش نرخ ارز چند برابری را چه کسانی بردند و ضرر آن را چه کسانی کردند؟ بالای ده میلیارد دلار فقط خصولتی‌ها از تغییر نرخ ارز سود کردند. مگر کل پولی که از این تصمیم یعنی افزایش قیمت بنزین عاید کشور می‌شود چقدر است. اینها در هزینه‌های حاکمیت صرفه جویی کنند و خصولتی‌ها و شرکت‌هایی که انحصار اقتصاد را در دست گرفته‌اند آنها هزینه‌اش را بدهند.
وی با تاکید براینکه عملا مجلس از گردونه این نظام تصمیم گیری کنار گذاشته است و نهادهای امنیتی تصمیم‌گیرشده‌اند، گفت: در جلسه غیر علنی به صورت تلویحی افزایش قیمت بنزین بیان شد و به عنوان تصمیم نهایی به ما اعلام نشد، به ما می‌گویند نظر کارشناسان بوده است. کدام کارشناسی پایین این تصمیم را امضا کرده است نامش را اعلام کنند تا ما هم بدانیم مبتنی بر کدام نظر این را گفته‌اند.
صادقی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها از همان روز اول که قیمت بنزین افزایش یافت خودش را نشان داد. نظارت بر قیمت‌ها قابل قانون گذاری و نظارت نیست و بدیهی است که تاثیر می‌گذارد، اگر در شرایط عادی بودیم مشکلی نبود اما در شرایطی که مردم با تورم ۵۰درصد دست و پنجه نرم می‌کنند این اقدام درست نیست. مگر مردم چقدر می‌توانند تحمل کنند.