فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار قاچاق روزانه سوخت در کشور گفت: چاره ای جز افزایش قمیت بنزین و سهمیه بندی سوخت نداریم.

علی اکبری در گفت‌وگو با “فام نیوز” در مورد افزایش قمیت بنزین و سهمیه بندی آن، گفت: اگر همان روندی که در دولت اصلاحات مبنی بر افزایش ٢٠درصدی قیمت حامل‌های انرژی در هر سال بود ادامه می‌یافت هم جامعه تحمل پذیرش آن را داشت و هم روندی منطقی بود.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی و بویژه بنزین سالهاست که متوقف مانده و آثار منفی آن کشور را دچار مشکل کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بین ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیارد تومان سوخت در روز قاچاق می‌شود که این عدد برای کشوری که نیاز دارد قابل توجه است.

نماینده مردم شیراز تصریح کرد: باید سناریوهای مختلف در مورد سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت مورد تامل قرار گیرد چراکه با توجه به آمار قاچاق سوخت و توزیع ناعادلانه آن چاره‌ای جز افزایش قیمت و سهمیه‌بندی نداریم.

وی گفت: در حال حاضر از جمله سناریوهای مطرح شده برای سهمیه‌بندی بنزین، ارائه ۶٠لیتر در ماه با قیمت فعلی و اضافه بر آن با قیمت بالاتر است و سناریوی دیگر دادن سرانه به خانوارهاست که هر دو سناریو می‌توانند مفید باشند.

اکبری خاطر نشان کرد: دولت و مجلس باید در جلسات کارشناسی و با دقّت بحث افزایش قیمت بنزین را بررسی و به تصمیمی جامع در این زمینه برسند.