نماینده مردم ایرانشهر خطاب به رئیس جمهور گفت: اهتمام ویژه‌ای را به حقوق ملیت‌ها داشته باشیم؛ قانون اساسی هم این موضوع را مورد تاکید قرار داده است.

به گزارش ایسنا، نعیم امینی‌فرد نماینده مردم ایرانشهر در تذکر شفاهی جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به آمریکا به منظور سخنرانی در صحن علنی سازمان ملل گفت: از حضور مقتدرانه رئیس جمهور در این سفر تشکر می‌کنم؛ امیدوارم ایشان صدای بلند مظلومیت ایران را فریاد زنند.

نماینده مردم ایرانشهر ضمن محکومیت حادثه تروریستی اهواز گفت: آقای رئیس جمهور اهتمام ویژه‌ای را به حقوق ملیت‌ها داشت باشید چرا که قانون اساسی این موضوع را مورد تاکید قرار داده است.

وی در تذکری به وزرای نفت و کشور وضعیت نابسامان توزیع سوخت در سیستان و بلوچستان را گوشزد کرد و گفت: این موضوع موجب لطمه زدن به کرامات انسانی هموطنان سیستانی و بلوچستانی شده است. صف‌های چند کیلومتری وضعیت نابسامانی را ایجاد کرده از طرفی امکانات حمل و نقل عمومی ضعیف است و جایگاه‌های سوخت سی ان جی نیز کم است. این موضوع موجب نارضایتی شده است.

امین‌فرد در تذکری به وزیر ورزش، وزیر اطلاعات و وزیر کشور گفت: در شرایطی حساسی که نیاز به تقویت همبستگی ملی، ایرانی و اسلامی وجود دارد انتشار سخنان تفرقه افکنانه صحیح نیست. انتشار صدایی که از سوی یک بازیکن درجه چندم تیم تهران موجب مسائلی شده و احساسات اهل سنت ایران و اهل سنت جهان را خدشه دار کرده است.

وی در تذکری به وزیر کشور بیان کرد: پس از گذشت یک سال از سیل حوزه انتخابیه این جانب اقدامی صورت نگرفته است.