فام نیوز- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی شفافیت در مورد نحوه تخصیص ارز را موجب جلب اعتماد مردم به سیستم دولتی عنوان کرد.

احمد انارکی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر ما در چارچوب مبادلات صورت گرفته نسبت به شفافیت اطلاعات اهتمام داشته باشیم، این امر موجب اطمینان خاطر مردم می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ما تا ایجاد این شفافیت قدری فاصله داریم. چه اشکالی دارد اگر من ارز دریافت کنم اطلاعاتم مشخص باشد و همه بدانند ارز دریافتی در کجا هزینه شده است. این اقدام خوبی بود که وزارت ارتباطات نسبت به انتشار اسامی ارز بگیران دولتی انجام داد. وزیر صنعت هم تاکید داشت که حتما اسامی کسانی که ارز دولتی دریافت کردند و مصارف آنها، اعلام می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه «شفافیت در مورد نحوه تخصیص نرخ ارز جلوی رانت و فساد را می‌گیرد» یادآور شد: یکی از آثار مثبت این اقدام، جلب اعتماد مردم است. در حال حاضر مردم نمی‌دانند چه کسی ارز دریافت می‌کند و از سویی کسانی که ارز را با نرخ دولتی می‌گیرند کالای خود را به قیمت ارز آزاد می‌فروشند و اگر این شفافیت ایجاد شود امید و اعتماد مردم به سیستم دولتی تا حدود زیادی جلب خواهد شد.