فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالفان اصلاحات و جریان رقیب به‌دنبال بهانه‌هایی هستند که ضعف‌های اصلاحات را بزرگتر از آن‌چه هست، نشان دهند، خواستار طرح انتقادهای دلسوزانه درون‌گفتمانی در جلسات درون‌تشکیلاتی شد.
محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به تخریب‌ها و هجمه‌های اخیر علیه برخی چهره‌های سرشناس جریان اصلاحات، تاکید کرد: بخش قابل‌توجهی از موضوعاتی که به‌عنوان ضعف این بزرگان اصلاحات مطرح شده و می‌شود، فاقد سندیت بوده و در مواردی نیز به‌صراحت تکذیب شده‌اند.
او در عین حال به برخی ملاحظاتی که باید مدنظر احزاب، تشکل‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب باشد، اشاره کرد و گفت: صف‌آرایی‌ها علیه سران اصلاحات و افراد مطرح، قطعاً به ضرر حرکت اصلاحی در کشور است و تنها درشرایطی می‌توانیم در اصلاحِ اصلاحات به نتیجه موردنظر دست پیدا کنیم که بتوانیم این مسئله را درون جریان مدیریت کنیم.
این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: امروز مخالفان اصلاحات و جریان رقیب به‌دنبال بهانه‌هایی است که ضعف‌های اصلاحات را بزرگتر از آن‌چه هست، نشان دهند. ما منکر ایرادها نیستیم اما باید دقت کنیم که آن‌چه درنهایت می‌تواند به توفیق اصلاحات یاری برساند، اتحاد، انسجام و وحدت درون‌گفتمانی است و بر این اساس، باید سعی کنیم انتقادهای خود را به‌طور منطقی و عقلانی مطرح کنیم.
این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که در بیان انتقاد باید زبانی دقیق و مستند به‌کار گرفته شود، تصریح کرد: واقعیت این است که چه بخواهیم و چه نخواهیم، بخشی از این انتقادهای درون‌گفتمانی، درنهایت به ضرر مجموعه اصلاحات و روند اصلاحی کشور تمام خواهد شد.
بادامچی درباره میزان اثرگذاری چنین انتقادهایی در عرصه عملیاتی فعالیت سیاسی اصلاح‌طلبان نیز گفت: به هر حال این انتقادها اگرچه مصلحانه هستند، به مخالفان بهانه خواهد داد و آن‌ها همین مباحث درون‌گفتمانی را دستاویزی قرار می‌دهد تا بتوانند مسائلی و حرف و حدیث‌هایی را علیه اصلاح‌طلبان مطرح کنند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید پارلمان همچنین به تمامی چهره‌های دلسوز جریان اصلاحات توصیه کرد که پیگیر ایرادها و انتقادهای مدنظر خود در جلسات مختلفی که تحت عناوین گوناگون و با حضور بزرگان اصلاحات تشکیل می‌شود، باشند.
او گفت: بهتر است این انتقادها درون‌گروهی باشد. اتفاقاً بخشی از این مسائل در جلسات خصوصی مطرح می‌شود و ما در جلسات متعدد شاهد این دست انتقادهای درون‌گفتمانی هستیم. بنابراین باید همین رویه را مدنظر قرار دهیم.
بادامچی در پایان گفت: نباید اجازه دهیم که از انتقادهای درون‌گفتمانی سوءاستفاده شود. بنابراین بهتر است این مسائل را در همان جلسات نگه داریم و اجازه ندهند از آن به‌عنوان ابزاری در دست رقیب استفاده شود.