فام نیوز – مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران و عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس، امروز طی تذکری در جلسه علنی با انتقاد نسبت به نحوه انعکاس اخبار صداوسیما در مورد احکام برخی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان همه در صفی واحد در مقابل دشمن ایستادگی کرده و انسجام داخلی خود را حفظ می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در چنین شرایطی بنابر اصل ۱۰۶ قانون اساسی مرجع تشخیص جاسوسی در کشور وزارت اطلاعات است و بر همین اساس وزیر اطلاعات درباره فرزند یکی از روسای قوا نظر خوبی را مطرح کرد.

کواکبیان با بیان این‌که قوه قضاییه اخیراً برخوردهایی با برخی فعالان اصلاح‌طلب داشته است، تاکید کرد: اینکه صداوسیما یک مرتبه حکم یک سال حبس تعزیری برای عده‌ای که قبلاً هم نماینده مجلس بودند را با عنوان جاسوسی مطرح کند درست نیست، بنابراین نباید افرادی را که یکی از آنها نایب رئیس مجلس بوده و برخی از آنها نماینده مجلس بوده اند، بی‌جهت جاسوس خطاب کنیم.

این نماینده مردم تهران همچنین نسبت به ساماندهی امور پایتخت به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و همچنین در تذکری دیگر خطاب به وزیر کشور گفت: در دل تهران در پارک سرخه خصار روستایی وجود دارد که از داشتن آب، برق، گاز و جاده محروم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین از قوه قضاییه خواست تا هرچه سریع‌تر تکلیف افرادی که مقابل ساختمان این قوه تجمع کرده‌اند را روشن و حق و حقوق آنها را روشن کند.

کواکبیان از وزیر بهداشت و درمان هم درخواست کرد که به خواسته متخصصان انجمن بیهوشی که در اعتراض به تعرفه‌هایشان مقابل مجمع تجمع کردند، رسیدگی کنید.

او همچنین در تذکری به ستاد کل نیروهای مسلح خواست تا مسئله کسر خدمت فرزندان جانبازان و ایثارگران را طبق برنامه ششم توسعه حل کنند.