فام نیوز- نماینده مردم زرند در مجلس گفت: از همکارانم انتظار ندارم که از پشت تریبون رسمی مجلس مداوم صحبت از تداوم نابسامانی‌های اقتصادی در سال آینده کنند.

به گزارش ایسنا، حسین امیری خامکانی در جلسه نوبت بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) مجلس در تذکر شفاهی گفت: دو اتفاق در کشور افتاد اول، مالباختگان موسسات مالی و اعتباری بود که به گفته رییس‌جمهور ۳۰ هزار میلیارد تومان پول قدرت ناشی از آن به بازار ارز تزریق شد و دوم، ناامیدی که توسط مجلس و برخی دستگاه‌ها مدتها قبل از خروج ترامپ از برجام به جامعه پمپاژ شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: آنقدر گفتیم پنج مِی، پنج مِی که بخشی از مردم املاکشان را به دلار و یورو تبدیل کردند و به گرجستان و ترکیه منتقل کردند. پمپاژ این دو مسئله سونامی‌ به وجود آورد که موجب شکل‌گیری نابسامانی‌های ارزی و به دنبال آن ایجاد نابسامانی‌های اقتصادی شد.

وی با اشاره به هشدارهای برخی نمایندگان در خصوص بدتر شدن شرایط اقتصادی در سال ۹۸، گفت: از همکارانم انتظار ندارم که از پشت تریبون رسمی مجلس مداوم صحبت از تداوم نابسامانی‌های اقتصادی در سال آینده کنند. بنده معتقدم قرار نیست در سال ۹۸ اتفاق خاصی بیفتد. مردم ما شرایط مشابه اقتصادی را قبلا هم به راحتی پشت سر گذاشته‌اند و اصلا مردم ما مردم بی دست و پایی نیستند. جنگ هشت ساله را طوری پشت سر گذاشتیم که رزمندگان‌ ما اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشورمان دست دشمن بیفتد. امروز هم رزمندگان اقتصادی‌مان قطعا اجازه نخواهند داد اتفاق خاصی بیفتد.