فام‌نیوز- یک عضو کمیسیون آموزش مجلس با ابراز تأسف از حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات گفت: مسئولان دانشگاه آزاد با حضور در کمیسیون آموزش در مورد حادثه اتوبوس توضیح دهند.

«فریده اولادقباد» در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به حادثه اتوبوس در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات گفت: بنده به اتفاق آقایان دهمرده و کوچکی نژاد عیادتی را از دانشجویان مصدوم در بیمارستان های شریعتی ،حضرت رسول و امام خمینی داشتیم و از نزدیک با خانواده‌های این دانشجویان و خودشان صحبت کردیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق گفته دانشجویان این حادثه ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه اتفاق افتاده است و گویا اتوبوس ترمز بریده است.

وی ادامه داد: دانشجویان به شدت از وضعیت اتوبوس های فرسوده و قدیمی در این دانشگاه گلایه مند هستند و گویا روز قبل نیز در مورد وضعیت نامناسب این اتوبوس ها به مسئولان دانشگاه هشدارهای داده بودند.

اولاد قباد تصریح کرد: جای تأسف دارد که چند روز بعد از حادثه تلخ در مدرسه زاهدان شاهد چنین حادثه ای در یک واحد دانشگاهی باشیم. اگر بروز اینگونه حوادث در سایه بی تدبیری مسئولان اتفاق نمی افتد پس علت بروزشان چیست؟

وی گفت: مسئولان دانشگاه آزاد باید برای بحث استفاده از اتوبوسهای فرسوده در سطح واحد‌های دانشگاهی، پایین بودن کیفیت غذای دانشجویان و همچنین کمبود فضای خوابگاهی فکری کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات بیان کرد: ما باید قبل از بروز اینگونه حوادث با تدبیر از اتفاق افتادنشان پیشگیری کنیم نه اینکه بعد از اینکه اینگونه حوادث رخ می دهد به فکر راهکار باشیم. در هر کدام از این حادثه ها سرمایه های انسانی کشور را از دست می‌دهیم که این جای تأسف دارد.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده این دانشجویان گفت: مسئولان دانشگاه آزاد باید با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد این حادثه توضیح و گزارشی ارائه کنند.

اولاد قباد در پایان خاطرنشان کرد: فردا نیز بازدیدی را از محل حادثه در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات خواهیم داشت.