نماینده مردم تهران در مجلس در مورد رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان گفت: عملکرد شورای نگهبان و بویژه جملاتی که سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد ضد مشارکت مردمی خواهد بود، یعنی خود شورای نگهبان کاری انجام می‌دهد که افراد پای صندوق رای نیایند.
علی‌ نوبخت در مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: اینکه ۹۰ نماینده مجلس را در حال حاضر رد صلاحیت کردند و مطلبی را به صورت عام مطرح کردند و اتهام وارد کردند به چه معناست؟ آیا با این گونه عملکرد ناخواسته در زمین دشمن بازی نمی کنیم؟ اینگونه حرکات را به عنوان یک نماینده مردم محکوم می‌کنم و اگر به بنده ثابت شود که این ۹۰ نماینده واقعا اتهاماتی دارند که ثابت شده است،  این مجلس را درروزهای آینده ترک می‌کنم و بغل این افراد نخواهم نشست یا برعکس اگر  به بنده ثابت شود کسانی که صلاحیت ها را بررسی می‌کنند با آبروی مومن و کسانی که دنیا به دنبال ضربه زدن به آنهاست  بازی کردند و با دست خودی به آنها ضربه وارد شده است از دست شورای نگهبان در ابتدا به خدا ، بعد به مقام معظم رهبری و  در مرحله بعد به قوه قضاییه شکایت خواهم برد.
عضو فراکسیون امید افزود: این روش محکوم است و ما آن را نمی‌پسندیم چراکه این گونه عملکردها و رفتارها ضداتحادی است که رهبری این همه بر آن توصیه می‌‌کنند. عملکرد دوستان ما به گونه‌ای است که صد تا دشمن نمی‌تواند اینگونه به ما ضربه بزند وبه شدت به این روند معترضم.
عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به سرد بودن تنور انتخابات گفت: مسائل متعددی بر گرم شدن تنور انتخابات اثرگذار است و از آن جمله تنوع کاندیدا از هر گرایش و جریانی  برای انتخاب مردم است که ما امیدواریم تا ۲۲ بهمن که به اعتراضات رسیدگی می‌شود با برطرف شدن شائبه‌ها افرادی که با اتهامات واهی رد شده اند نیز تایید شوند تا شاهد گرم شدن تنور انتخابات و مشارکت حداکثری مردم باشیم.
نوبخت در پایان خاطر نشان کرد: برای متهم کردن این افراد باید به صراحه رای از دادگاه داشته باشیم چراکه این اتهامات بسیار سنگین است و امیدواریم دوستان ما اینقدر آب  به آسیاب دشمن با گفتن برخی اتهاماتی که ثابت نشده‌اند نریزند.