فام نیوز- نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با بیان اینکه باتوجه به شرایط سخت سیل‌زدگان بیش از هر زمان به همدلی و همراهی نیاز داریم، از دولت خواست تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن مشکلات مردم به کار ببند.

علی کاظمی باباحیدری در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» با اشاره به حضور وزرا در صحن علنی و ارایه گزارش عملکرد دولت به مجلس، گفت: فکر می‌کنم در این شرایط بیش از هر موضوعی به یک همدلی و همراهی نیاز داریم. امروز مردم با مشکلاتی اساسی دست به گریبان هستند و این نیاز واقعی و جدی این جامعه است که همگی با حفظ اتحاد به یکدیگر کمک کنند.

او با اشاره به نحوه برخورد مجلس با گزارش دولت در بحث سیل و طرح مسائلی درخصوص استیضاح بعضی از وزرا نیز اعلام کرد: طبیعتاً ایرادها و قصورهایی از سوی بخش‌های مختلف دیده شده که جا دارد مورد بررسی دقیق قرار گیرند؛ چراکه اگر این دست اشتباهات وجود نداشت، احتمالاً میزان خسارات وارده به کشور کمتر بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزان خسارات وارده در سراسر کشور، یادآور شد: بحث تامین اعتبارات برای جبران خسارات وارده به اقصاء نقاط کشور در شرایط کنونی از مهمترین مسائل دولت است و درنتیجه باید از این حیث نیز با همراهی بیشتر با مسائل مواجه شویم. از طرفی دولت نیز موظف است تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن مشکلات به کار ببندد.

این نماینده مجلس دهم گفت: با وجود این مسائل فکر می‌کنم همچنان ضرورت نخست حفظ همگرایی کامل و کار دوچندان برای به حداقل رساندن ایرادها در مسیر امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل است.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تاکید کرد: در چنین شرایطی طبیعتاً رقابت‌های جناحی، اعمال فشارهای سیاسی و جار و جنجال‌هایی که گاهی در فضای رسانه‌ای اتفاق می‌افتد، کمکی به مشکلات نمی‌کند و بنابراین در این اوضاع بهترین اقدام، تلاش بیشتر برای ادامه مسیر مقابله با این سیل خانمان‌سوز است.