فام‌نیوز- نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دوره نخست همه‌گیری کرونا ماه‌ها به طول می‌انجامد و ممکن است شرایط بدتر شود بنابراین ادامه بیکاری زندگی را برای گروه‌های آسیب‌پذیر و کارگران روزمرد مشکل کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا بادامچی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۳اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: به خانواده‌های شهدای دریادل سانحه تلخ کنارک تسلیت عرض کرده و برای خانواده‌هایی که عزیزان خود را به علت کرونا از دست دادند، شکیبایی مسئلت دارم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: از مدافعان سلامت کشور که برای ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنم.

وی اظهار کرد: ویروس کرونا در گام نخست سلامتی انسان‌ها و در گام دوم اشتغال را هدف قرار داده است، به گونه‌ای که آمار بیکاری به عنوان معضل جدی پس از کرونا افزایش یافته است. دوره نخست همه‌گیری کرونا ماه‌ها به طول می‌انجامد و ممکن است شرایط بدتر شود بنابراین ادامه بیکاری زندگی را برای گروه‌های آسیب‌پذیر و کارگران روزمرد مشکل کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها دچار رکود شدند، اضافه کرد: چه باید کرد که کشور از این منجلاب و گرفتاری رها شود. تقویت جامعه مدنی و رسانه‌های مستقل برای کارآمدسازی و اقدام به موقع و بررسی واقعیت‌های جامعه از الزامات پاسداشت سرمایه‌های کشور است.

بادامچی ادامه داد: تضعیف حوزه قانونگذاری توسط سایر نهادها و مراجع و تورم افسارگسیخته که ناشی از تحمیل خودتحریمی به مردم ایران به دلیل عدم تصویب پیوستن به کنوانسیون‌ها است.