یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ،با تاکید بر برخورد با مقصران حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ،گفت: متناسب با تخلفی که انجام شده است باید با مقصران برخورد قضایی شود.
حیدرعلی عابدی در گفت وگو با “فام نیوز”با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: اگر در ابتدا موضع گیری به این صورت بود که ما تا جعبه سیاه هواپیما را بررسی نکنیم هیچ نظری نمی دهیم قطعا جو جامعه هم این مقدار ملتهب نمی شد،اصول کار هم این است هر اتفاقی و حادثه ای که رخ می دهد باید مدیران در ابتدا کار بگویند که ما باید بعد از بررسی ها در مورد علت حادثه نظر می دهیم.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسلما تا تحقیقات اولیه انجام شود طول می کشد و این طبیعی است بنابراین آن چیزی که شاید الان به آن انتقاد وارد است این است که بعضی ها با صراحت گفتند نقص فنی علت سقوط است در حالی که می توانستند بگویند باید بررسی های لازم را انجام دهیم و بعد علت را اعلام کنیم .
وی ادامه داد: باید از مردم زمان می گرفتند و بعد از بررسی های دقیق به مردم علت حادثه را اعلام می کردند و شاید اگر اینگونه عمل می شد تنش ها کمتر می شد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: الان هم که این اتفاق افتاده است در سیستم مدیریتی کشور ممکن است گاها در موضع گیری ها یک موضع گیری از قبل برنامه ریزی شده ای وجود نداشته باشد و نباید اینگونه عمل می شد.

وی با تاکید بر اینکه این رفتار مسئولان اعتماد عمومی را خدشه دار کرد گفت: باید در بررسی های که انجام می شود کسانی که قصور داشتند و سیستم های را که مشکل داشتند به مردم اعلام کنند که مردم در جریان باشند و متناسب با تخلفی که انجام شده است باید با مقصران برخورد قضایی شود.