یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای مقابله با ویروس کرونا شاهد یک مدیریت واحد و یکپارچه در کشور نبودیم، گفت: قطعا ما برای این مدیریت واحد نیاز به اصلاحات ساختاری داریم.
علی قربانی در گفت‌وگو با «فام نیوز»با اشاره به شرایط فعلی کشور برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: مسئولان آمریکایی می‌گویند ما دارو را تحریم نکرده‌ایم ولی وقتی امکان جابجایی پول وجود ندارد یعنی امکان خرید دارو و تمامی اقلام درمانی وجود ندارد و همین خودش بدترین ضربه را به سیستم بهداشتی و درمانی ما زده است.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخشی از مشکلات فعلی ما در بحث مسائل دارویی برای مقابله با ویروس کرونا ناشی از تحریم‌هاست و بخشی نیز ناشی از سومدیریت‌های داخلی است، در مورد مدیریت بحران برای مقابله با ویروس کرونا شاهد یک مدیریت واحد و یکپارچه در کشور نبودیم.
وی افزود: رانت‌خواری‌ها و کارهای که در شرایط فعلی در کشور اتفاق می‌افتد جای تاسف دارد، در همین ایام شاهد احتکار و گران‌فروشی برخی اقلام بهداشتی و درمانی بودیم که اخبارش بسیار نگران کننده بود.
قربانی تاکید کرد: درست است که تحریم‌ها فشارهایی را به کشور وارد کرده است ولی نباید بحث سومدیریت داخلی را نادیده گرفت، در همین شرایط بحرانی می‌بینیم هر استانی به روش خودش کاری را انجام می‌دهد و خبری از یک مدیریت یکپارچه نیست، قطعا ما برای این مدیریت واحد نیاز به اصلاحات ساختاری داریم.
نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر که چنین بحرانی در کشور اتفاق افتاده است به یاد خیلی‌ها می‌افتد که از چه کسی باید دستور بگیرند و چه کسی هماهنگ کننده باشد، این در حالی است که باید مدیریت‌ها قبل از وقوع چنین اتفاقات و بحران‌های مشخص باشد، روال فعلی که در کشور وجود دارد برنامه‌ریزی شده و علمی نیست.