نماینده مردم کاشمر در مجلس معتقد است ابرقدرت‌ها برای رونق اقتصادی و فروش سلاح هایشان به دنبال بروز یک جنگ در دنیا هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، بهروز بنیادی در نشست علنی صبح امروز(یکشنبه، ۲۶ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: با تشکیل دولت موقت در عرصه کسب کرسی های قدرت، مابین روحانیت و روشنفکران دینی عناصر مبارز اختلاف ریشه ای حاصل شد و به دست خود اولین راه تفرقه و نفوذ را به دشمنان نشان دادیم و آن رقابت بر سر قدرت بود و تا کنون نیز علیرغم تأکیدات رهبری نتوانسته راه بیراهه را کنار بگذاریم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بعد از پایان جنگ تحمیلی علاوه بر دعوای کسب قدرت، دعوای دیگری به نام کسب ثروت افزوده شد، اظهار داشت: هر آنچه در شعارهای انقلاب مطرح بود به باد فنا رفت و نهاد بی اعتمادی بین ملت و حاکمیت به دست خود ما کاشته شد و دشمن هم در کنار حضور شیطان قدرت و ثروت، وجه سوم انحراف را که فراموشی توده ملت و ظهور اشرافی گری بود در اذهان حاکمان وارد کرد و دشمن با حوصله تاریخی مترصد وقت مناسب ماند.

وی ادامه داد: اختلاف بر سر قدرت تا آنجا رسید که تمامی رؤسای جمهور منتخب بعد از بازنگری قانون اساسی در مرداد ۶۷ بعد از چند سال خود تبدیل به اپوزیسیونی علیه ساختار موجود شده و از تدارکاتچی بودن، تداخل وظایف با اصل ۱۱۰، کم اختیار و بی اختیار بودن نالیدند و برخی در تریبون و برخی با قهر تحت دورکاری آن را نشان دادند.

بنیادی در ادامه با بیان اینکه از بین رفتن حق در برابر تکلیف سبب افسردگی کلیه کارگران نظام شده است، عنوان کرد: یادمان هست فردی که با برافراشتن علم مبارزه با فساد و تبعیض به قدرت رسید و برای عناد با رهبری پایه های اقتصاد کشور را آنچنان شخم زد که هنوز نیز بعد از سال ها نتوانستیم این پاشنه آشیل را درمان کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: از سوی دیگر، برآمدن یک دولت موازی غیرپاسخگو در زیرمجموعه بیوت مختلف و یک دولت پنهان در مجموعه های امنیتی و نظامی به تضعیف حداکثری دولت های منتخب منجر شده است و رقابت این سه دولت بر سر قدرت و ثروت علت اصلی بحران در ساختار سیاسی کشور است که بارها کشور را به دوراهی های خطرناک کشانده و همین فشارهای بیرونی منجر به پیشنهاد رفراندومی شده که دولت مستقر خود را از استعفای اجباری نجات دهد و این زخم مزمن صرفا با تدبیر رهبری درمان می شود تا دولت های منتخب مردم بتوانند موفق باشند.

وی همچنین درباره نقش قوه قضاییه در کشور گفت: در حالی که این قوه باید مهم ترین عامل توسعه سیاسی در دفاع از اصول مختلف قانون اساسی کشور به خصوص اصل سوم یعنی حقوق ملت باشد اما متأسفانه عملکرد تعداد اندکی در این قوه در منازعات حقوق عامه مردمی، شائبه نقش اپوزیسیون و ابزاری قوه قضاییه را تداعی کرده است که هرچه زودتر باید این شائبه پاک شود.

بنیادی در ادامه با بیان اینکه گرچه امروز نشانه هایی از تلاش رئیس قوه قضاییه در اصلاحات ساختار قضایی و استفاده مفید از فضای مجازی دیده می شود، ابراز داشت: پافشاری ساختار قضایی بر حاکمیت قانون به معنای تام آن و تلاش برای پایان بخشیدن به دخالت های غیرضروری و پر هزینه در حوزه کسب و کار و سبک خصوصی زندگی افراد می تواند نقطه آغازین تحولات باشد و امید است با عملکرد قانونمدار قوه قضاییه، جامعه ما از جامعه سیاسی که نظم اجتماعی آن بیشتر بر زور اتکا دارد به جامعه ای کاملا فرهنگی که در آن نظم اجتماعی بر اندیشه و تعهد استوار است تبدیل شود تا نسل جدید ما بیش از این دچار بحران هویت نشود.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه درباره روابط ایران و عربستان که همواره دچار فراز و نشیب بوده و بعد از سه دهه بعد از رحلت امام(ره) همواره در بدترین وضعیت قرار داشته، اظهار داشت: نه تنها نتوانسته ایم با یکی از مهم ترین قدرت های جهان رابطه متوازن برقرار کنیم بلکه با حمله به سفارت عربستان و حملات لفظی مداوم به سران این کشور شریک ایجاد بحران بزرگی در خاورمیانه شده ایم که البته ابعادی از آن متأثر از رفتار عربستان است.

وی افزود: باید به این سوال که چگونه در دو کشور هند و چین با بیش از ۲٫۵ میلیارد نفر جمعیت و ۸۰۰ نوع مذهب و مسلک و ۱۷۰ نوع خدا مردم در کنار هم زندگی می کنند اما در بین مسلمانان که یک خدا و پیامبر واحد وجود دارد شاهد بیشترین خونریزی ها و عصیان های دینی و خرافه ها هستیم، پاسخ داد و رهبران مسلمانان باید پاسخی قانع کننده در این خصوص بدهند و باید هرچه سریع تر از بدترین دوره تاریخی در روابط خود با کشورهای همسایه و عربی خارج شویم.

بنیادی همچنین با بیان اینکه با وجود حل نشدن موضوع جنگ ایران و عراق و باز بودن پرونده برخی موضوعات قطعنامه ۵۹۸ متأثر از بلندپروازی شاه ترسو، دشمنان سیاس غرب قبل از انقلاب و دشمنان سیاس شرق بعد از پیروزی انقلاب ما را در دام برنامه هسته ای قرار داده اند، عنوان کرد: همین موضوع تا کنون به همین بهانه هزاران میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل شده در حالی که مقام معظم رهبری بارها بر عدم اعتقاد به ساخت بمب هسته ای تأکید کرده اند و به رقم برخی عقبگردها و جام شوکران های مهمی مانند برجام هیچگاه نتوانستیم پرونده تحریم و ایران هراسی ایران را ببندیم و امروز به همین بهانه سلاح، نفت و گاز ما را هدف قرار داده و ما را در پیچیده ترین وضعیت جنگی تاریخی قرار داده اند.

این عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس ادامه داد: گزارش اخیر آمانو و رفتار تمام اعضای برجامی ما را به این برداشت کلی می رساند که آنها مرموزانه به سوی جنگ در حرکت هستند چرا که هر جنگی برای ابرقدرت ها یعنی رونق اقتصادی برای هزار شرکت آنها و فروش سلاح هایشان که تحت مدیریت مثلث آمریکا، روسیه و اسرائیل است.

وی افزود: اکنون در می یابیم که فقط در عراق ۵۰۰ میلیارد دلار پیمان در سال ۲۰۱۹ منعقد کرده اند و از جنگ سوریه حداقل بازار هزار میلیارد دلاری را برای خود کنار گذاشته اند. حتی انتخاب کشور ژاپن برای میانجی گری نیز پیام جنگ با خود دارد و در لفافه سرنوشت ژاپن را در جنگ جهانی به ما گوشزد کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که بر سر تعریف منافع ملی و روش رسیدن به مدل توسعه و پیشرفت و حضور در جامعه بین الملل از نظرات تمام نخبگان خود را بی نیاز بدانیم این مدار سینوسی ادامه می یابد.