فام‌نیوز- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،گفت: با توجه به اینکه از تریبون‌های مختلف سخنان متفاوتی در برابر جامعه جهانی شنیده می‌شود خوب است که پاسخ نظامیان دشمن توسط فرماندهان عالی و پاسخ سیاست‌مداران توسط متولیان سیاست داده شود
به گزارش خانه‌ملت، بهروز بنیادی در نشست علنی امروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با یادآوری مقاطع عبرت آموز از تاریخ ایران زمین، گفت: آبان ۱۱۹۲، اسفند ۱۲۰۶، اسفند ۱۲۵۳ و مرداد ۱۳۵۰روزهایی که رنج و دردهای فراوانی به این سرزمین وارد آمده است؛ این تاریخ‌ها بیانگر تاریخ انعقاد قراردادهای ترکمنچای و پاریس است که لکه ننگش بر دامان حاکمان در  تاریخ ماندگار شده است.
نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این قراردادها منجر به جدا شدن بخش‌های از مرزهای شمالی، هرات و بحرین از ایران گردید و این فجایع به دلیل ضعف سرسپردگی حکومت مرکزی و دخالت نیروهای خارجی صورت گرفته است.
وی افزود: پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ دشمنان قصد جدایی بخش دیگری از این سرزمین را کردند و موفق شدند به مدت یک سال ارتباط برخی از مناطق کردنشین را از زمین مادری قطع کنند اما جمهوری اسلامی می‌تواند سرافرازانه از نقطه پایانی بر این گونه فجایع سخن بگوید و افتخار حفظ تمامیت ارضی کشور را تاکنون در تاریخ به نام خود ثبت کند.
بنیادی یادآور شد: اکنون نیز در اتاق فکری به رهبری صهیونیست که جان بولتون و مائیک پمپئو مجریان اصلی آن و نتانیاهو و محمد بن سلمان خریدار محصول آن هستند، همان دسیسه و کینه قدیمی از ملی شدن صنعت ملی نفت را دنبال می‌کنند و هدف غایی خود را از تحت فشار قرار دادن بخش‌های اقتصادی و راهبردی کشور بر ایجاد بحران و دو قطبی کردن جامعه و شورش داخلی گذاشتند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: این گروه از افراد می‌خواهند میدان جنگ نظامی را به داخلی کشور بکشانند و به تصور جدایی مردم از حاکمیت بر این مرز و بوم تسلط یابند، نقشه‌ای که بر مبنای معامله شوم غرب در عراق و سوریه و فلسطین و لیبی و مصر تاکنون عملیاتی کردند.
وی ادامه داد: حاکمیت و ملت ایران باید به وجود چنین نقشه شومی آگاه باشد و در این لحظات هوشیارتر از گذشته برخورد کنند، گفتار و کردار حاکمان هم از اهمیت بسیار برخوردار است لذا هر نوع گفتار و عملی که به اختلاف بین بخش‌های مختلف حکومت و تشدید بی اعتمادی مردم به حاکمیت دامن زد غیر از خیانت به این سرزمین تعریف دیگری ندارد.
بنیادی معتقد است: در مقابل دشمن خارجی که قصد سقوط کشور را دارد، نمی‌توان تفکیکی بین حکومت و مردم قائل شد، حفظ امنیت ملی و تمامیت ارضی در این میان از اهمیت بسیاری برخوردار است لذا دوری از هیجان و جنجال آفرینی حیاتی است زیرا یکپارچگی حقیقی ایران در اندیشه همه اقوام ایرانی تثبیت شده است و دشمن خارجی توان از هم پاشیدن این موج را ندارد.
نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از رفتارهای مسئولان نظیر برخورد با کارگران، معلمان یا احضار پیامکی شهروندان به هر دلیلی به دور از تدبیر و همبستگی ملی بوده و خطر تجزیه ملی را دنبال دارد.
وی افزود: از سوی دیگر استیفای کامل حقوق زنان، رفع موانع به کارگیری قومیت‌ها در مسئولیت‌های کشور، ختم پرونده‌ها بر زمین مانده زندانیان محیط زیستی، دوتابعیتی‌ها ،کارگران و زندانیان سیاسی و حصر می‎تواند قدرت درونی ملت را افزایش دهد.
بازنگری در قانون اساسی باید گام دوم حاکمیت  باشد
وی افزود: دولت باید به طور شفاف مشکلات و مسائل پیش روی کشور را تا حداقل دو سال آینده با مردم در میان بگذارد تا ملت در سیل مشکلات معیشتی احساس تنهایی و ناامنی نکنند، حاکمیت باید در گام دوم انقلاب با توجه به ظرفیت‌های قانون اساسی راه بازنگری آن را فراهم کند تا مسیر رسیدن به مردم سالاری و آزادی حقیقی و طراحی ساختار جدید کشور تعبیه شود.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر هم همه می‌دانند مقام مملکت داری و رعیت پروری کار سرسری نیست ما با دگرگونی باید به همدلی واقعی برسیم تا این تلقی که تاکید دارد «نظام جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و با امید و تدبیر میانه‌ای ندارد»، رفع شود.
بنیادی تاکید کرد: وظیفه دیگر حفظ خطیر جایگاه کشور نزد افکار عمومی است، در ۲۰۰ سال گذشته برای اولین بار شاهد قدرت نظامی هستیم که می‌توانیم برای حفظ امنیت ملی‌ به آن تکیه کنیم و از دشمنان این سرزمین نهراسیم، وظیفه همه در این زمان ایستادگی در مقابل کاستن ارزش والای این نیروها است.
وی در توضیح پیشنهادی به شورای عالی امنیت ملی، گفت: با توجه به اینکه از تریبون‌های مختلف سخنان متفاوتی در برابر جامعه جهانی شنیده می‌شود خوب است که پاسخ نظامیان دشمن توسط فرماندهان عالی و پاسخ سیاست‌مداران توسط متولیان سیاست داده شود، در راستای رأفت اسلامی و نشان دادن حُسن نیت نظام جمهوری اسلامی می‌تواند با آزادسازی زندانیان دو تابعیتی حتی به طور یک جانبه بر پدیده شوم تجارت متهم خط بطلان بکشد. روشی ضد حقوق بشری که توسط قدرت ها برای تسلط به یکدیگر استفاده می شود.
بنیادی ادامه داد: پیام تمام ادیان الهی صلح برای جهانیان بوده لذا برنامه ریزی جهت دعوت از رهبران بزرگ ادیان برای دیدار با مقام معظم رهبری می‌تواند در دستور کار قرار گیرد، همچنین در تقابل با آمریکا کشورهای همسایه نزدیک نباید تحت تاثیر گفته‌های دشمنان قرار گیرند.
وی در پایان به ترامپ سفارش کرد تا یک بار نامه امام خمینی(ره) به گورباچف در ۱۹۸۸ میلادی مطالعه نماید، اگر جنگی را آغاز کنید قطعا همانند شوروی بعد از حمله به افغانستان به فروپاشی خواهید رسید و آتش آن دامن بسیاری از انسان‎های بی گناه را می‌گیرد.
این عضو فراکسیون امید تاکید کرد: شما(آمریکا) رسما اعلام کردید که وارد درگیری بین المللی نمی‌شوید و آمریکا پلیس جهانی نخواهد بود پس هرچه سریعتر خود را از حلقه تفکر افراطی اطراف خود رها و با بازگشت به برجام بازی برد-برد گذشته را به باخت-باخت تبدیل نکنید.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بعد از بازگشت و لغو تحریم‌ها دیپلماسی قدرت ما به پشتوانه ایران بزرگ آماده است یک بار دیگر با دیپلماسی شما پنجه در پنجه شود اما بدانید ملت ایران  بدون برجام دوام آوردند.