فام نیوز- شهاب‌الدین بی‌مقدار، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: هدف ترامپ از تحریم‌ رهبر انقلاب و وزیر امور خارجه این است که ما را پای مذاکره بکشاند، اما در حال حاضر شرایط برای مذاکره آماده نیست. من می‌گویم حداقل فراکسیون‌های مجلس با هم جمع ‌شوند و از طرف مجلس شورای اسلامی با مجلس آمریکا مذاکراتی انجام دهیم، چون آنها هم نماینده‌های مردم هستند، ما هم نماینده‌های مردم هستیم.
شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به تحریم رهبر انقلاب از سوی آمریکا،‌ گفت: به نظر من کارهایی که ترامپ انجام می‌دهد با قوانین و قواعد بین‌المللی همخوانی ندارد. هدف دولت آمریکا از تحریم‌ها این است که بیشتر به مردم ایران فشار آورد و به خیال خود می‌خواهد مردم را علیه حکومت کند.
او ادامه داد: نمایندگان مجلس در مجلس نهم و در سال ۹۴، قانونی تصویب کردند که دستیابی به سلاح هسته‌ای ممنوع است. طبق فتوای مقام معظم رهبری هم دستیابی به سلاح هسته‌ای حرام است، به همین خاطر است که هیچ دولتی در ایران حق ندارد بمب هسته‌ای تولید کند.
این نماینده مجلس عنوان کرد: البته هدف ترامپ از تحریم‌ رهبر انقلاب و وزیر امور خارجه این است که ما را پای مذاکره بکشاند، اما در حال حاضر شرایط برای مذاکره آماده نیست. من می‌گویم حداقل فراکسیون‌های مجلس با هم جمع ‌شوند و از طرف مجلس شورای اسلامی با مجلس آمریکا مذاکراتی انجام دهیم، چون آنها هم نماینده‌های مردم هستند، ما هم نماینده‌های مردم هستیم.
بی‌مقدار در خصوص تاثیر تحریم‌های اخیر آمریکا،‌ گفت: این تحریم‌ها دیگر تاثیر چندانی نخواهد داشت. چون تحریم اصلی، تحریم نفت بود و بعد هم تحریم پتروشیمی و فولاد و….
او تاکید کرد: عجیب‌ترین کار ترامپ تلاش برای تحریم کردن یک وزیر خارجه بود که نماینده و سمبول دیپلماتیک در جهان است، و این موضوع بسیار خنده‌دار است. اما چرا این کار را می‌کند، ما نمی‌دانیم.
این نماینده مجلس، در خصوص تاثیر تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، گفت:‌ فرض کنید شرکت‌هایی که با ترامپ سر و سری دارند یا این تحریم‌ها را مد نظر قرار می‌دهند، ظریف را در هواپیماهایشان سوار نمی‌کنند. حتی هتل‌ها هم می‌توانند او را راه ندهند. یا اگر حساب‌وکتاب و کارت اعتباری داشته باشند، می‌توانند آنها را ببندند. در واقع تاثیر بسزایی دارد.
به گفته بی‌مقدار، بهترین راه ایستادگی در مقابل ترامپ ایجاد انسجام در داخل کشور است که هنوز این اتفاق نیفتاده است.