فام‌نیوز- محمدرضا تابش با اشاره به حواشی ایجاد شده در حین سخنرانی رئیس جمهور در یزد گفت: رئیس جمهور شخص دوم مملکت است رعایت حریم و حرمت وی، بها دادن به منافع ملی و جایگاهی است که رئیس جمهور در کشور حائز آن جایگاه است .

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: هر امری که جایگاه رئیس جمهور را مخدوش کند کار زیبنده و پسندیده ای نیست. متاسفانه در یزد اقلیتی محدود رفتارهای ساختارشکنانه ای داشتند که دون شان یزدی ها بود.

نماینده مردم اردکان یزد با تاکید بر برخورد با گروه‌های فشار و خودسرها گفت: درسال ۹۶ که عده‌ای از همین خودسرها سخنرانی آقای لاریجانی در قم را بهم زدند رهبری اعلام موضوع بسیار صریحی داشتند و تاکید کردند که هم مسئولان رده بالا کشور وحدت و انسجام را سرلوحه کارشان قرار دهند و حریم و حرمت همدیگر را نگهدارند و هم به صراحت گفتند اگر حزب اللهی ها من راقبول دارند اینگونه حرکات مطرود و محکوم است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تصریح کرد: رهبری از مسئولان و دستگاههای زیربط خواستند با اینگونه حرکات مقابله کنند و انتظار این بود در سال ۹۶ که ایشان این موضع را گرفتند دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی و در راس همه وزارت کشوراقدامات بازدارنده ای را انجام می داد که ما مجددا شاهد اینگونه تشنج ها نباشیم.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: الان هم تقاضای ما این است که به جد همان فرمان رهبری را فصل الخطاب قرار دهند و دستگاههای امنیتی و انتظامی و وزارت کشور ریشه یابی کنند و برای یکبار اینگونه خودسری ها را از جانب گروه‌های فشار کور کنند و با آنها برخورد جدی داشته باشند.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما در فراکسیون امید کمیته ای برای بررسی این موضوع تشکیل دادیم که این موضوع را بررسی کند و البته مجلس هم می تواند مصوبه ای دراین راستا یعنی شناسایی و برخورد با چنین حرکاتی داشته باشد.