فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که انتظار می‌رود تابوی عدم حضور زنان در هیات رییسه مجلس دهم ث لااقل در سال آخر شکسته شود.
سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به لزوم به‌کارگیری زنان در عرصه‌های مختلف مدیریتی و اجرایی، حضور یکی از نمایندگان زن در هیات رییسه مجلس در اجلاسیه چهارم را مطالبه‌ای مهم دان گفت که ست و گفت: حضور یکی از نمایندگان زن مجلس در جمع اعضای هیات رییسه مجلس در سال پایانی عمر مجلس دهم، امری ضروری است که باید مورد توجه همه نمایندگان قرار داشته باشد.
وی با اشاره به درنظر گرفتن سهمیه ۳۰ درصدی در فهرست‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان در سال‌های گذشته و تاکید بر لزوم افزایش این میزان در ادوار بعد، اعلام کرد: علی‌رغم افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس دهم نسبت به ادوار پیشین مجلس، متاسفانه در ۳ سال اخیر، هیچ‌یک از نمایندگان زن در هیات رییسه حضور نداشتند که این اتفاق خوبی نیست.
نایب رییس نخست کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: ما معتقدیم اگر یکی از نمایندگان زن مجلس در هیات رییسه حضور داشته باشد، می‌تواند نقطه‌نظرات جامعه زنان را منتقل کند و در افزایش میزان نقش‌آفرینی زنان در این عرصه یاری برساند.  
ذوالقدر در پایان با تاکید بر لزوم حمایت تمامی نمایندگان مجلس از این مطالبه عمومی برای افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان گفت: طبیعتاً نه‌تنها نمایندگان زن، بلکه آقایان حاضر در مجلس نیز باید به این مهم توجه داشته باشند و ما هم انتظار داریم با حمایت از این خواست عمومی، تابوی عدم حضور زنان در هیات رییسه مجلس دهم را لااقل در سال آخر بشکنیم.