فام‌نیوز- یک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل انتظار ما این است که بازار محوری‌ترین اقلام سبد غذایی خانوار در عید نوروز مثل میوه و شیرینی و… کنترل شود و به مردم گرانی مازادی تحمیل نشود.

ناهید تاج الدین در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تنظیم بازار شب عید، اظهار کرد: امسال وضعیت بازار شب عید بسیار خاص است و با توجه به موج گرانی های این چند ماهه واقعا سبد هزینه خانوار تاب و توان گرانی مازاد شب عید را ندارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن طور که دولت می‌گوید تلاش کرده که قیمت مرغ را به قیمت مصوب سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان یعنی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برساند و نگرانی‌ها درباره گوشت قرمز اگر خریدهای صورت گرفته وارد و ترخیص شوند تا حدودی رفع می‌شود، همچنین براساس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و مصوبه راهبردی ستاد تنظیم بازار مقرر شده که برای تنظیم بازار شب عید ۴۰ هزار تن پرتقال و ۳۰ هزار تن سیب ذخیره و توزیع شود.

تاج الدین خاطرنشان کرد: بر روند تنظیم بازار شب عید در روزهای پایانی سال از نزدیک نظارت می کنیم و به دولت کاستی های موجود را تذکر می دهیم.