فام‌نیوز- سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از ادامه پیگیری‌های این فراکسیون برای آزادی دانشجویان بازداشتی خبر داد و گفت: فراکسیون امید به روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور و معاونان وزارتخانه‌های بهداشت و علوم تاکید کردند که باید مراسم روز ۱۶ آذر بدون حاشیه و با حضور تمام سلیقه‌های فکری برگزار شود.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری جلسه کمیته دانشگاهیان فراکسیون امید با روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور و معاونین فرهنگیشان و معاونان فرهنگی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت گفت: در این جلسه بعد از ارائه گزارشی از وضعیت بودجه‌ای دانشگاه‌ها از کاهش تخصیص بودجه پژوهشی و آموزشی و فرهنگی دانشگاه‌ها در سال ٩٨ ابراز نگرانی کردند.

به گفته وی‌، در این جلسه‌ مطالبه دانشگاهیان از مجلس برای حل مشکلات بودجه ای مورد تاکید قرار گرفت و قرار شد کارگروه ویژه ای برای بررسی بودجه دانشگاه ها تشکیل شود. از آن جا که مساله بودجه دانشگاه‌ها و کاهش بودجه پژوهشی دغدغه جدی مسئولان دانشگاه‌های کشور است تاکید شد که این موضوع در فصل بررسی بودجه توسط نمایندگان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

سعیدی گفت که اعضای فراکسیون امید در کمیته دانشگاهیان نیز در این جلسه بر برگزاری بدون حاشیه مراسم روز ۱۶ آذر و با حضور تمام سلیقه‌های فکری تاکید کردند که خوشبختانه نگاه روسای دانشگاه های و معاونین وزرا نیز همین بود؛ امیدواریم دانشجویان بتوانند بدون هیچ حاشیه‌ای حرفشان را بزنند.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت که در این جلسه رایزنی هایی برای پیگیری آزادی دانشجویانی که همچنان در بازداشت هستند، صورت گرفت که امیدواریم با همکاری قوه قضاییه هرچه سریعتر این مساله هم حل شود.

به گفته سعیدی، اصلاح شیوه‌نامه انضباطی و لحاظ کردن نقطه نظرات دانشجویان از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود که مورد توافق حاضران قرار گرفت. تلاش همه ما این است که مسائل دانشجویان تنها در دانشگاه رسیدگی و حل و فصل شود.