فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم ظریف همچون دیگر اقدامات شعاری ترامپ بی‌نتیجه است، تصمیم اخیر ترامپ را عجولانه و از سر عصبانیت دانست.
سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به قرار گرفتن وزیر امور خارجه ایران در فهرست تحریم‌های ایالات متحده گفت: به نظر می‌رسد که بحث تحریم آقای ظریف توسط ساکنان فعلی کاخ سفید، بیش از هر چیز نشان‌دهنده عصبانیت ترامپ از دستاوردهای مثبت ظریف در مجموعه مذاکرات و رفت‌وآمدهای دیپلماتیکی باشد که وزیر امور خارجه ایران طی سال‌های گذشته با شناخت دقیق از مناسبات دیپلماتیک و کاردانی و کارآمدی قابل‌قبول خود به دست آورده است.
وی با انتقاد از این رفتار نامتعارف دولت ایالات متحده، اقدام اخیر ترامپ را خلاف عرف رایج در روابط کشورها دانست و گفت: به نظرم، این اقدام ترامپ، کاری عجولانه و از سر عصبانیت بوده اما فکر نمی‌کنم این رفتارها و اعمال لزوماً نتیجه‌ای نیز به‌همراه داشته باشد.
این نماینده اصلاح‌طلب مردم قزوین در مجلس با بیان این‌که تحریم ظریف توسط دولت ترامپ، نشان‌دهنده موفقیت و مسیر درستی است که ایران طی سال‌های گذشته در عرصه دیپلماسی پیموده است، گفت: این تحریم‌ها راه به جایی نخواهد برد و فکر می‌کنم ملت ایران نیز با همراهی ظریف و ایستادن در کنار او، پاسخ خود را خواهند داد و پیام مخالفت خود را به جهان مخابره می‌کنند.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به پرسشی درمورد نتایج و عواقب تحریم ظریف توسط دولت ترامپ نیز گفت: به نظر می‌رسد این اقدام اخیر ترامپ نیز همچون باقی رویکردهای شعاری و پرسروصدای او در مدت اخیر، نتیجه خاصی به همراه نخواهد داشت.
زرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: ما در این مدت شاهد رفتارهای مشابه از ترامپ و نزدیکانش بوده‌ایم و در این مورد نیز با اتفاق جدیدی روبرو نیستیم. بنابراین جای نگرانی نیست.