فام نیوز- یک عضو هیات رییسه مجلس شورا ی اسلامی با بیان اینکه ایران همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد، تاکید کرد که تصویب پالرمو و CFT ارتباطی به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه ندارد.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز»، با اشاره به برگزاری مراسم تودیع فرمانده جدید سپاه پاسداران اعلام کرد:‌ درحالی که ضرورت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی نیاز انتصاب فرمانده جدید سپاه را به‌درستی توجیه می‌کند، قاعدتاً این اقدام ازسوی رهبر انقلاب پیامی روشن برای کشورهای منطقه و آمریکا نیز به همراه داشت.

وی با بیان این‌که پیام انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران حتماً از جانب آمریکایی‌ها دریافت شده است، گفت: امریکایی‌ها هم در حوزه اقتصادی و هم در حوزه سیاسی تلاش دارند فضایی را ایجاد کنند که جز یک مورد، هیچ انتخابی برای جمهوری اسلامی نماند و آن، انتخاب هم به زعم آمریکایی بازگشت به مذاکره، آن‌هم به‌صورت دوجانبه با طرف آمریکایی است که طبیعتاً با توجه به شرایط حاکم بر روابط دو کشور در شرایط کنونی، این مهم دور از انتظار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که آمریکایی‌ها در مناطق مختلف منطقه و جهان، حضور نظامی و امنتیتی خود را به حداکثر رسانده‌اند، گفت: اینکه آمریکایی‌ها در حوزه خلیج فارس پایگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی ایجاد کرده‌اند، نشان می‌دهد که ما باید با هوشیاری و آمادگی لازم را برای هر شرایطی داشته باشیم.

این عضو اصلاح‌طلب هیات رییسه مجلس با تاکید بر این‌که تغییر و تحولات اخیر در راس فرماندهی سپاه، به هیچ عنوان تشریفاتی نبوده است، تصریح کرد: پیامی مستتر در اقدام اخیر رهبری احساس می‌شود و این درحالی است که آمریکایی به‌خوبی در جریان قدرت دفاعی ایران به‌ویژه پس از رویدادهای اخیر درمورد داعش قرار دارند و می‌دانند اثرات حضور مستشاری سپاه در مبارزه با این گروه تروریستی تا چه میزان تاثیرگذار بوده است.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین با اشاره به آخرین وضعیت تصویب لوایح پالرمو و CFT و به‌طور کلی سرنوشت همکاری‌های ایران با گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATFاعلام کرد: متاسفانه اقدامات اخیر امریکا علیه سپاه میزان بی‌اعتمادی را افزایش داده و مخالفان FATF نیز سعی دارند از این فضا برای منتفی کردن ماجرای تصویب لوایح چهارگانه استفاده کنند.

این نماینده مردم تهران در مجلس در عین حال تصریح کرد: ما خود را با نگاهی واقع‌بینانه همچنان در خط مقدم مبارزه با تروریسم می‌دانیم و معتقدیم دو کنوانسیون پالرمو و CFT در راستای همین مبارزه هستند و پیوستن ایران به این دو کنوانسیون همچنان ضرورتی انکارناپذیر است و این مسئله ارتباطی با تصمیم امریکا علیه سپاه ندارد.

رحیمی در پایان تصریح کرد: فراموش نکنیم امریکا یک کشور است و سازمان‌های تروریستی از سوی شورای امنیت سازمان ملل تشخیص داده می‌شوند. ضمن آن‌که ما در این مصوبات نیز برای خودمان حق‌تحفظ قائل هستیم.