فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به فشارها بر نمایندگان برای عدم موافقت با لایحه CFT، گفت: با تصویب این لایحه روز تاریخی برای مجلس دهم رقم خورد.

پروانه مافی در گفت‌و‌گو با «فام‌نیوز» با اشاره به تصویب CFT در مجلس گفت: روز تاریخی برای مجلس دهم با تصویب لایحه CFT رقم خورد و نمایندگان با هوشمندی و دقت لازم دراین زمینه تصمیم گیری کردند.

این عضو فراکسیون امید مجلس با تشکر ازلاریجانی برای اداره جلسه بررسی این لایحه اظهار داشت: بخشی از توفیق مجلس در تصویب این لایحه در گرو تدبیرآقای لاریجانی بود که با درایت نمایندگان، مجلس توانست در راستای حفظ منافع ملی گام بردارد.

وی ادامه داد: موافقان و مخالفان نظرات خودشان را ارائه دادند اما آن چیزی که بیش از حد به چشم می‌خورد، فشارهایی بود که گروه مخالف بر نمایندگان وارد می‌کردند که حتی بخشی از این فشارها به گونه‌ای بود که تصوری به جز توهین به سایر نمایندگان نمی‌شد از آن داشت.

مافی بیان کرد: در جلسه غیرعلنی اقای لاریجانی بسیاری از موارد را گفتند ولی باز نمایندگان مخالف مجددا در جلسه علنی آن را مطرح کردند و همین مسئله نشان می‌داد که آنها کمتر به دنبال واقعیت و حقیقت هستند و بیشتر می‌خواهند حرف خودشان را بزنند که این دور از شان نمایندگی است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد:اگر فردی نماینده می‌شود ازطرف گروه کثیری از افراد این مسئولیت را به عهده گرفته است و باید ازاصرار بر مسائل شخصی، نگاه‌های سلیقه‌ای و جناحی پرهیز کند چرا که صحن مجلس جای نگاه‌های سیاسی و جناحی نیست، متاسفانه این نوع نگاه در جلسه بررسی لایحه CFT بود ولی با اراده خوب نمایندگان فشار این افراد نتیجه عکس داد و در نهایت این لایحه به تصویب سید.