فام‌نیوز:‌ یک عضو فراکسیون امید با تاکید بر تعیین تکلیف FATFاز طرف مجمع تشخیص نظام گفت: تصویب FATF برای اقتصاد کشور یک ضرورت است.
فرج‌الله رجبی در گفت‌وگو با «فام نیوز»‌ با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف FATF گفت: بحث‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است، طرفین حرف‌های خودشان را زده‌اند و اتفاقا تا حد روشن کردن مسئولیتهایش در قبال کشور رفته‌اند، یعنی الان مسئولیت مجلس، شورای نگهبان و مجلس روشن است و این خوب است.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اما اتفاق بدی که افتاده است این است که به گونه‌ای بد با این مسائل کلیدی برخورد می‌کنیم که چه این تصویب شود و چه تصویب نشود گروهی هستند که فکر می‌کنند به مملکت خیانت شده است یعنی اینقدر بد آن را مطرح می‌کنیم و به حوزه غیر کارشناسی می‌بریم و اینقدر فضا را سیاسی می‌کنیم که اگر تصویب شود عده‌ای فکر می‌کنند به مملکت خیانت شده است اگر تصویب شود مخالفان آن می‌گویند به کشور خیانت شده است و اگر تصویب نشود موافقان آن می‌گویند که به کشور خیانت شده است.
وی ادامه داد: مجمع تشخیص باید به صراحت نظرش را چه موافق و چه مخالف در مورد FATF مطرح کند و اعلام کنند یا این مصوبه مجلس را تایید می‌کند یا آنرا رد می‌کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس تاکید کرد: اساسا در این مملکت برای مسائل کلیدی مان اجازه نمی‌دهیم در حوزه تخصصی و کارشناسی و غیرسیاسی فضای بحث و گفت‌وگو باز شود و ورود لایه‌های غیر تخصصی در این گونه ماجراها باعث می‌شود این مسائل به وجود آید.
وی تصریح کرد: قطعا تشخیص نمایندگان مردم ضرورت تصویب این لایحه بود، شورای نگهبان ایراد گرفت اما بازهم نمایندگان بر مصوبه خود اصرار کردند و این مصوبه به مجمع رفت و تکلیف در این زمینه روشن است.
رجبی گفت: من به عنوان نماینده ملت که به این لایحه رای دادم الان هم تاکید می‌کنم که تصویب FATF برای اقتصاد کشور یک ضرورت است.
وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته ریس فدراسیون فوتبال در برنامه‌ای تلویزیونی به صراحت اعلام کرد که ما ۸ الی ۹میلیون دلار در AFC داریم که پولی است که نتیجه حضور ما در مسابقات بین‌المللی و جوایزی است که در این مسابقات کسب کرده‌ایم است، می‌خواهیم به مربی بلژیکی‌مان از این پول بدهیم اما پول خارج از کشور و حساب مربی ما نیز خارج از کشور است و پول منشا کثیف ندارد و محل خرج پول مشخص است ولی چون پول متعلق به ایران است لذا بانک‌ها آن را انتقال نمی‌دهند و این واقعیت ماجراست، در سایر موارد هم قطعا چنین مشکلاتی برای رد و بدل کردن پول‌هایمان داریم.