عضو هیات رئیسه مجلس گفت: برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم گیری‌های صحیح مالیاتی، پولی، بیمه‌‎ای، بانکی و حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان زمینه همکاری دولت و مجلس را فراهم می کند.
به گزارش خانه‌ملت علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تشکر از مردم ساری و میان‌درود که در چندین دوره انتخابات زمینه خدمت را برای وی فراهم کردند، گفت: از مدیران و مسئولان استان، ائمه جماعات، شورای اسلامی شهر و روستا، فرمانداران، بخشداران و مدیران اجرایی شهرستان‌های حوزه انتخابیه، مجمع نمایندگان استان مازندران، نهادها و دستگاه‌های ملی، وزرای محترم، اعضای هیات رئیسه مجلس، کارکنان امور اداری مجلس به ویژه همکاران دفتر هیات رئیسه نیز تقدیر و تشکر می‌کنم.
نماینده مردم ساری و میان‌درود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین به خاطر عضویت اینجانب در فراکسیون‌ها و کمیسیون‌ها و هیات رئیسه لازم می‌دانم از جناب آقای محمدرضا عارف رئیس اخلاق‌مدار و فضیلت‌گرای فراکسیون امید، جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس با تدبیر و هوشمند مجلس شورای اسلامی، غلامرضا تاجگردون رئیس خبره و کاربلد کمیسیون تلفیق بودجه، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس ارزشی و فعال کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، محمدجواد کولیوند رئیس فرهیخته و سالم کمیسیون امور داخلی و شوراها، حمیدرضا فولادگر رئیس متدین و مطلع کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی، عزت الله یوسفیان ملا و غلامرضا کاتب روسای فعال و تلاشگر کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس و سرکار خانم سیده فاطمه حسینی رئیس آگاه و ساعی هیات اجرایی بین المجالس که مدت چهار سال نزد آنها شاگردی کرده و با همفکری و تلاش اهداف مجلس شورای اسلامی را پیگیر بوده ایم، تقدیر و تشکر وافی کنم.
وی  از رأی نمایندگان مجلس در تصویب منطقه آزاد مازندران از جانب مردم تقدیر و تشکر کرد و افزود: اسلام، انقلاب، امام و رهبری چهار رکن اساسی تفکرات ما هستند، کسانی که در سایه این چهار رکن قرار دارند خودی محسوب می شوند اگرچه در زیرگفتمان اصلی انقلاب تفاوت فکری و نظری داشته باشند اما متفق و منسجم در مقابله با استکبار و ظلم و ستم مبارزه می کنند و سربازان وطن هستند.
یوسف‌نژاد ادامه داد: اعتقاد به اصل مترقی ولایت فقیه ضامن انقلاب اسلامی و باعث پیشرفت و توسعه فرهنگی و فکری است. نهادهایی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب هستند، مرزبانان غیور عرصه فرهنگی و باورهای انقلابی هستند متاسفانه امروز عده‌ای آگاهانه حمله به ولایت فقیه و سپاه پاسداران را در دستور کار قرار داده تا خوراک تبلیغاتی بیگانگان را فراهم کنند و حتی مغرضانه به دولت و مجلس شورای اسلامی که نهادی برآمده از رأی مردم و دموکراسی هستند حمله می کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این حرکت ضربه به دیپلماسی و بی توجهی به رأی مردم و نادیده گرفتن مردم سالاری دینی است. البته همه این حملات به عنوان انتقاد مطرح می‌شود ولی انتقاد با تخریب و سیاه نمایی متفاوت است. انتقاد باید همراه با انصاف، عدالت، منطقی و دارای حد و مرز باشد اما عده ای آگاهانه و به خاطر منافع فردی، گروهی و حزبی با سیاه نمایی عملکردها و تلاش های قوه مجریه و قوه مقننه همان حرفی را می زنند که رسانه های خارجی و ضد انقلاب و استکبار جهانی می گوید و این جفا در حق انقلاب و مردم شهیدپرور است.
تلاش‌های مجلس دهم در حد وظایف و ظرفیت خود  قابل سنجش و ارزیابی است
یوسف‌نژاد یادآور شد: ما منکر ضعف و نارسایی‌ها و کاستی ها نیستیم ولی تلاش و عملکردها در چنین شرایطی که تحریم و فشارهای خارجی و زورگویی جهانی اقتصاد کشور را نشانه گرفته است باید مورد ارزیابی قرار گیرد. تلاش های مجلس شورای اسلامی در حد وظایف و ظرفیت خود  قابل سنجش و ارزیابی است البته قطعا مجلس می توانست با همت و تلاشی بیشتر نتایج بهتری را رقم بزند.
وی افزود: ما باید از منویات مقام معظم رهبری و از سیاست های ابلاغی و شرایط اقتصادی مقاومتی بیشتر استفاده می‌کردیم. در تداوم نامگذاری سال های اخیر در موضوع اقتصادی، موضوع «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار امسال انتخاب شد. اقتصاد به عنوان اولویت نخست کشور و مسئولین قرار گرفت. در این شرایط رکود تورمی و محدودیت‌های درآمدی وظیفه سنگین جهش تولید، نیاز به همکاری دولت و مجلس و بخش خصوصی دارد. تضاد دولت و مجلس به مصلحت و منفعت مردم نیست.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه برنامه‌ریزی ها و تصمیم گیری های صحیح مالیاتی، پولی، بیمه‌‎ای، بانکی و حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان زمینه همکاری دولت و مجلس را فراهم می کند، گفت: امروز بیشترین مشکل اقتصادی است، جهش تولید به درستی از سوی رهبری عنوان شده است و برای تحقق آن هم  مکتب سلیمانی یعنی سرباز وطن بودن و توجه به ظرفیت های داخلی، رعایت اقتصاد مقاومتی، خصوصی سازی درست و هدفمند، توجه به بخش خصوصی و استفاده از مزیت ها نسبی، توجه به عدالت اجتماعی، تولید، صنایع محرک و همچنین ایجاد ساختار مناسب برای سرمایه گذاری باید مورد نظر باشد.
یوسف‌نژاد افزود: امیدوارم در سایه وحدت قوای سه گانه، مردم شاهد رفاه، آسایش، آرامش، سربلندی بین المللی، معیشت مناسب و اقتدار جهانی باشند.
وی خاطرنشان کرد: لازم می دانم از اقداماتی که وزرای محترم به ویژه وزیر اقتصادی و دارایی آقای دژپسند در تصویب منطقه آزاد مازندران داشت و تلاش وزیر راه و شهرسازی آقای اسلامی برای تامین اعتبار پروژه های ساری و کمربندی شمالی ساری و فرودگاه و جاده ساری – کیاسر و همچنین اقدامات و تلاش وزیر بهداشت دکتر نمکی برای بهبود شرایط بهداشتی و درمانی استان مازندران تقدیر و تشکر کنم.
عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: اکنون که در پایان دوره مسئولیت به عنوان خادم ملت در مجلس هستم و این بار سنگین را به دو برادر دیگر می رسانم؛ ضمن قدردانی از همکاری، همدلی و حمایت دستگاه‌های اجرایی و همکاران عزیز به ویژه مجمع نمایندگان مازندران و همکاران در کمیسیون‌های مختلف از قصور و کاستی های اینجانب در انجام وظیفه طلب بخشش می کنم.