یک عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر ضرورت تعامل بیشتر وزرا با مجلس و فراکسیون امید، گفت: در سال آینده با روشی جدید در راستای تقویت بعد نظارتی فراکسیون امید اقدام می‌کنیم.

محمدصادق حسنی جوریابی در گفت‌وگو با خبرنگار فام‌نیوز ضمن ارزیابی عملکرد فراکسیون امید در سال گذشته، اعلام کرد: باوجود آن‌که بعضاً انتقاداتی نسبت به عملکرد فراکسیون امید مطرح می‌شود، شخصاً معتقدم فراکسیون در این مدتی که در مجلس فعالیت کرده، به‌ویژه در سال دوم عملکرد قابل‌قبولی داشته است.

او در عین حال با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر اعضای فراکسیون امید در سال سوم خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی دقیقی کردیم تا ضمن رفع برخی مشکلات و معضلات، نسبت به پیشبرد اهداف فراکسیون نیز اقدام کنیم و مشخصاً ارتباط‌مان با اعضای دولت و وزرا را بهبود بخشیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه برخی وزرای اصلاح‌طلب کابینه که برند ما هستند، باید بیشتر با فراکسیون امید در تعامل باشند. وزرایی همچون حجتی، ربیعی و آخوندی که در آخرین روزهای سال گذشته نیز استیضاح شدند، وزرای اصلاح‌طلب کابینه هستند و وقتی بنده، به‌عنوان یک نماینده اصلاح‌طلب قرار است از وزیر همفکرم در کابینه حمایت کنم، باید از اشتباهات و تخلفاتش نیز ممانعت کنم.

وی به عملکرد وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد و با بیان این‌که باوجود آن‌که طراح استیضاح حجتی بود، به‌دلیل تعهد فراکسیونی از اظهارنظر در جایگاه منتقد خودداری کرده است، گفت: هم‌اکنون شاهدیم برخی مدیران و زیرمجموعه آقای حجتی عملکرد بسیار ضعیفی دارند و بعضاً میزان تخلفات و رانت‌خواری‌ها در این وزارتخانه، با هیچ سازمان و وزارتخانه دیگری قابل مقایسه نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم تاکید کرد: استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به هیچ عنوان سیاسی نبود و صرفاً به‌خاطر رانت‌خواری‌ها و تضییع حق کشاورزان این استیضاح را دنبال کردم و فراکسیون هم در ابتدای راه، از این استیضاح حمایت کرد اما در ادامه به‌دلائلی منطقی به‌نحو دیگری عمل کردیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ضمن تشریح برنامه‌های فراکسیون امید برای نظارت بر عملکرد وزرا در سال ۹۷ گفت: از این پس قرار است به‌جای آن‌که استیضاح کنیم، بنابر مستندات‌مان راساً ورود کنیم و اگر موفق به اصلاح عملکرد وزیر نشدیم، به سمت استیضاح برویم و تا پایان هم پای کار بمانیم.

حسنی جوریابی در پایان تصریح کرد: باید به سمت نظارت فراکسیونی برویم و اگر بخواهیم وزیری را استیضاح کنیم هم به‌صورت فراکسیونی و کاملاً هماهنگ وارد میدان شویم. ما به هیچ وزیری چک سفید نداده‌ایم. در سال آینده با روشی جدید در راستای تقویت بعد نظارتی فراکسیون امید اقدام می‌کنیم.