فام نیوز – محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد و عضو فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با فام‌نیوز با اشاره به قرار گرفتن نام رئیس فراکسیون امید در میان گزینه‌های اصلی شهرداری تهران از سوی منتخبان شورای شهر پایتخت گفت: در این مدت هیچ‌گونه رغبت و تمایلی ازسوی آقای عارف نه شنیده و دیده‌ام و نه اساساً چنین تمایلی وجود داشته است.
او گفت: برخی از دوستان در شورای شهر توانایی‌های گزینه‌های مختلف را بررسی کرده و فهرستی از این طریق تهیه کرده‌اند که باتوجه به توانایی‌های مدیریتی و اجرایی بالای آقای دکترعارف، طبیعتاً نام ایشان نیز در فهرست قرار گرفته است.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید افزود: با این همه بعید می‌دانم این پیشنهاد باوجود اصرار اعضای شورای شهر مورد پذیرش دکترعارف قرار بگیرد.
او در پاسخ به سوالی درباره خلاء حضور عارف درصورت پذیرش مسئولیت شهرداری تهران گفت: قطعاً فقدان ایشان در مجلس به‌شدت احساس می‌شود.
نماینده اصلاح‌طلب مردم خرم‌آباد در مجلس دهم یادآور شد: بعید به نظر می‌رسد که کسی بتواند جای خالی آقای عارف را در مجلس و همچنین فراکسیون امید پر کند. آقای عارف با عنایت به پایبندی که به فراکسیون امید دارند، قطعاً هیچ مسئولیتی به‌جز آن‌چه اکنون در دست دارد را نخواهد پذیرفت و این درحالی است که پیش از این نیز هنگامی که بعضی نمایندگان از ایشان برای پذیرش برخی مسئولیت‎ها تقاضاهایی مطرح کردند، دکترعارف به صراحت تاکید کرد که مسئولیت ریاست فراکسیون امید و نمایندگی مردم تهران در مجلس به‌قدری سنگین است که امکان پذیرش دیگر مسئولیت‌ها میسر نخواهد بود.
بیراوندی در پایان تصریح کرد: شخصاً حتی حضور دکترعارف را در کابینه دوازدهم نیز بعید می‌دانم و به نظر می‌رسد ایشان طی چند سال آینده صرفاً در مجلس و در راس فراکسیون امید فعالیت خواهند کرد. فارغ از مباحث رسانه‌ای و سیاسی باید بگویم آقای عارف حضور در جمع نمایندگان را به هر پست و مقامی ترجیح می‌دهند.