فام نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پیوستن ایران به FATF، گفت: باید در مورد پالرمو و CFT مبتنی بر منافع ملی کشور تصمیم گیری شود.

علی نجفی در گفت وگو با «فام نیوز» در مورد ضرورت پیوستن ایران به FATF، گفت: پیوستن ما به FATF بیش از اندازه سیاسی شده است، البته مجلس چهار لایحه را تصویب کرده است و در رفت و برگشت بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: لوایح پالرمو و CFT که در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند باید در یک فضای کاملا آرام، تخصصی و مبتنی بر منافع ملی کشور مورد بررسی قرار گیرد و کشور در مورد آن تصمیم گیری کند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرط هایی که ما در کنوانسیون ها گذاشتیم و با توجه به اعلام نیازی که ما از سوی بخش های مختلف در کشور می بینیم، امیدوارم مجمع تشخیص مصلحت نظام رای به الحاق ایران بدهد، جلسه ای را با اتاق بازرگانی و بانک ها در کمیسیون امنیت ملی داشتیم که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما همگی برای این مسئله یعنی پیوستن به FATF تاکید داشتند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: خیلی از کسانی که فعالیت های اقتصادی انجام می دهند اعتقاد دارند که ایران با پیوستن به این کنوانسیون بهانه را از دشمنان می گیرد و اگر فضای بین المللی را برای ما تسهیل نکند حداقل جلوی خیلی از اتفاقات را می تواند بگیرد.