فام نیوز- رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استدلال رئیس جمهور برای معرفی کابینه دوازدهم همراهی و هماهنگی بود، گفت: نتیجه کار تا اینجا نشان می دهد که تیم دولت همراهی و هماهنگی مورد نظر رئیس جمهور را ندارند.

احمدعلی کیخا در گفت وگو با “فام نیوز” درمورد تغییر و تحولات در دولت گفت: وزیر آموزش و پرورش که از قبل برنامه داشت برای انتخابات مجلس ثبت نام کند نباید این پست را قبول می کرد چراکه مسائل فرهنگیان مسائل کوچکی نیست. این نقد به وزیر آموزش و پرورش وارد است که اگر برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا داده است از ابتدا نباید این مسئولیت را می پذیرفت.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر هم وی به بهانه دیگری این استعفا را داده است باید به عنوان رئیس یک دستگاه بزرگ فرهنگی که فرزندان این مملکت را به دست آنها می سپاریم که تربیت کنند در مورد علت استعافیش شفاف سازی می کرد، آقای بطحایی باید صادقانه مطرح می کرد که چرا من نمی توانم به کارم ادامه بدهم. در واقع باید کاری را که وزیر بهداشت کرد، انجام می داد یعنی در مورد علتش استعفایش شفاف سازی می کرد، آقای قاضی زاده هاشمی اعلام کرد که باید این مجموعه اقدامات را انجام دهم و به نوعی سازمان برنامه و بودجه همراهی نمی کنند پس نمی توانم سیاست های دولت را پیش ببرم و به همین دلیل استعفا می دهم.

وی در مورد همراهی تیم دولت با یکدیگر گفت: وقتی رئیس جمهور کابینه اش را در دولت دوازدهم به مجلس معرفی کرد تاکید کرد که شاید وزرای پیشنهادی به مجلس همانند وزرای دولت یازدهم در حوزه اقتصاد توانمند نباشند اما این افراد با دولت همراه تر هستند و در استدلال اینکه چرا آقای طیب نیا را معرفی نکرد سخنانش با این مضمون مطرح شد که به جایی اینکه همه مجموعه نخبه ای باشند که با یکدیگر درگیر شوند اجازه دهید که افراد مقداری سطح علمی پایین تری داشته باشند اما با هم هماهنگ باشند و به فاکتور هماهنگی بیشتر توجه کرده بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نتیجه کار تا اینجا نشان داد که تیم دولت همراهی و هماهنگی که مورد نظر رئیس جمهور بوده است را ندارند و بیشتر گله مندی از سازمان برنامه و بودجه وجود دارد، حداقل در حوزه تخصصی ام که مرتبط با کمیسیون کشاورزی است می توانم بگویم که سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی لازم را از دستگاههای تخصصی ندارد و این مشکل ایجاد می کند، نمی شود که فردی وزیر باشد اما دستگاههای مرتبط همراهی لازم را با آن نداشته باشند.