فام‌نیوز- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تاکید بر لزوم ورزش در جامعه زنان، گفت: توجه به سلامت زنان جامعه یک هشدار برای مسئولین است.

به گزارش ایسنا، سهیلا جلودارزاده در اولین جشنواره المپیاد ورزشی زنان کارگر ضمن تبریک به مناسبت میلاد پر خیر و برکت حضرت زهرا (س)، گفت: طبق قانون کار از حقوق هر کارگری حق ورزش کم می‌شود و این به دلیل ضرورت حضور در عرصه‌های ورزشی برای تامین سلامت و رسیدن به موفقیت‌های مهم است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: تشکر می‌کنیم که به یکی از ضرورت‌های زندگی زنان در جامعه توجه شده و این مسابقات شکل گرفته، شما می‌دانید امروز زنان ما در درصد بالایی از افسردگی رنج می‌برند، بیماری‌های مختلفی وجود دارد که به عدم تحرک آنها مربوط می‌شود. برگزاری این مسابقات یک خدمت به مجموعه خانواده‌ها است. در واقع یک دعوت برای زنان خانواده است که سلامت خودشان را مدنظر قرار دهند.

جلودارزاده تصریح کرد: توجه به سلامت زنان خانواده هم پیشگیری، هم صرفه‌جویی است و هم تلاش برای ایجاد انگیزه کار در جامعه است. این یک هشدار برای مسئولین است که به سلامت زنان جامعه توجه خاص داشته باشند. یکی از بزرگ‌ترین معضلات جامعه امروز ما فرهنگ کار است که در جایگاه خود نگرفته است. همه دوست دارند یک کار پشت میزیی داشته باشند. وقتی افکار اینگونه است جامعه نمی‌تواند کارآفرینی داشته باشد. امیدواریم روزی شاهد ورزش عمومی در جامعه کار باشیم.