فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پایگاه مردمی این فراکسیون را موجب حساسیت بیشتر شهروندان به عملکرد آن دانست.
ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز» با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رییسه فراکسیون امید در روز گذشته و انتخاب این هیات فعالیت در چهارمین اجلاسیه مجلس دهم، در شرایطی که دو فراکسیون دیگر پارلمان همچنان با همان هیات رییسه اجلاسیه نخست به کار خود ادامه می‌دهند، گفت: مشخص است که این رویه در فراکسیون امید نشان‌دهنده رویکردی است که ما در این فراکسیون از ابتدا دنبال کرده و سعی شد همه امور بر اساس خرد جمعی دنبال شود.
این نماینده مردم تهران در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: برگزاری منظم جلسات فراکسیون امید و به‌ویژه برگزاری انتخابات هیات رییسه در هر ۴ سال مجلس دهم، به‌روشنی نشان از نظام، سیاق مبتنی بر انضباط فراکسیونی در فراکسیون امید دارد و این مسئله‌ای است که علاوه بر این بحث خاص برگزاری انتخابات هیات رییسه، در دیگر امور مربوط به این فراکسیون نیز قابل رویت است.
وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات مجامع عمومی، شورای مرکزی و همچنین هیات رییسه فراکسیون امید طول مجلس دهم گفت: فراکسیون امید در قیاس با دیگر طیف‌ها و فراکسیون‌های سیاسی مجلس به‌مراتب دموکراتیک‌تر با مسائل برخوردار می‌کند و به همین دلیل نیز بیشترین تعداد جلسات مجامع عمومی، شورای مرکزی و هیات رییسه داشته است. موضوعی که نشان‌دهنده توجه خاص به نظرات تمامی اعضای فراکسیون در تمامی تصمیم‌گیری‌های درون‌فراکسیونی است.
سروش همچنین با اشاره به برخی انتقادها نسبت به فراکسیون امید، این مسئله را ناشی توجه دوچندان افکار عمومی بر عملکرد این فراکسیون دانست و گفت: به هر حال پایگاه مردمی فراکسیون امید باعث شده شهروندان بیش از آن‌چه درخصوص دیگر فراکسیون‌ها می‌بینیم نسبت به عملکرد فراکسیون امید حساس باشند.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد که درباره علت عدم برگزاری انتخابات هیات رییسه در دو فراکسیون دیگر مجلس باید توضیح داده شود و اعضای آن فراکسیون‌ها هستند که باید نسبت به این مسائل پاسخگو باشند.
این نماینده مجلس در عین حال با اشاره به نقل‌قولی از یکی از بزرگان جریان اصلاحات، نسبت به انتقادها و بعضاً هجمه‌های سیاسی-رسانه‌ای علیه فراکسیون امید واکنش نشان داد و گفت: آقای بهزاد نبوی چندی قبل در مواجهه با فشار سیاسی-رسانه‌ای علیه فراکسیون امید گفته بودند که مگر مجالس چه کرده‌اند که تا این میزان از فراکسیون امید انتظار عملکرد خاص داریم. به هر حال باید شرایط و اقتضائات کار مجلس و نیز فراکسیون امید را درنظر بگیریم و بر اساس این شرایط نسبت به نقد عملکرد این فراکسیون و اعضای آن اقدام کنیم.
سروش در پایان بخش عمده انتقادها و هجمه‌های رسانه‌ای علیه فراکسیون امید و اصلاح‌طلبان پارلمان را ناشی از مقاصد جناحی دانست و گفت: متاسفانه ما بعضاً با نوعی بی‌تقوایی سیاسی و رقابت ناسالم جناحی در کشور مواجهیم و این درحالی است که هر چه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، می‌بینیم این رویه‌های ناصحیح تشدید می‌شوند.