فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس مهمترین اولویت این فراکسیون در سال سوم را حفظ سرمایه اجتماعی عنوان کرد و گفت: اگر مطالبات این سرمایه اجتماعی که پشت سر دولت و فراکسیون امید بوده‌اند تامین نشود در انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری ۱۴۰۰به مشکل برمی‌خوریم.

احمد بیگدلی در گفت‌وگو با فام نیوز با اشاره به عملکرد دوساله فراکسیون امید گفت: با توجه به اولویت‌هایی که درسال آینده داریم و با توجه به سرمایه اجتماعی که فراکسیون امید در جامعه داشته است و این سرمایه اجتماعی را در سال ۹۲ و۹۶ پشت سر دولت آوردیم پس باید هدف اصلی‌مان نگه داشتن و حفظ این سرمایه اجتماعی باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: متاسفانه ارتباط بین دولت و فراکسیون امید ضعیف و کمرنگ شده است، این در حالی است که انتظارما این بود که در دولت دوم آقای روحانی ارتباط‌مان قوی‌تر شود، قطعا اگر مطالبات مردم و سرمایه اجتماعی که پشت سر دولت بوده‌اند تامین نشود، حفظ این سرمایه اجتماعی برای اصلاح‌طلبان چه درانتخابات مجلس یازدهم و چه ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخت خواهد شد.

بیگدلی بیان کرد: اولویت اصلی ما در شرایط کنونی حفظ سرمایه اجتماعی است چرا که عدم حضور این سرمایه اجتماعی در صحنه بزرگترین آسیب برای فراکسیون امید است.

وی خاطر نشان کرد: به آقای دکتر عارف پیشنهاد دادم که کمیته تعامل با دولت را در فراکسیون تشکیل دهیم و هر کدام از اعضای فراکسیون یک یا دو اولویت حوزه انتخابیه شان را از طریق این کمیته و یا هیات رییسه فراکسیون ازدولت پیگیری کنند، اگرمطالبات مردم برآورده شود بسیاری از مسائل و مشکلات ما رفع می‌شود و از همه مهم‌تر سرمایه اجتماعی‌مان حفظ می‌شود.