فام‌نیوز- نماینده مردم تهران در مجلس گفت که حل مشکلات ساختاری مدیریت تهران بر چگونگی حضور افراد در مدیریت پایتخت اولویت دارد.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز»، با اشاره به برخی ابهامات اخیر درمورد وضعیت مدیریت شهرداری تهران و احتمال تغییر مجدد، بر لزوم طی شدن روال قانونی تاکید کرد و درعین حال با اشاره به برخی مشکلات پایتخت گفت: به نظر می‌رسد کم‌کاری در قبال مدیریت تهران در طول سال‌های متمادی و از جوانبی متعدد قابل بحث باشد و طبیعتاً توجه به رفع مشکلات ساختاری پایتخت از اهمیتی به‌مراتب بیش از بحث درباره افراد برخوردار باشد.

وی افزود:‌ در بررسی این کم‌کاری‌ها در حوزه مدیریت پایتخت باید دقت کنیم که تهران به‌عنوان پایتخت سیاسی ایران اصولاً آن‌چنان که شایسته است، به جامعه جهانی معرفی نشده و به بیان دیگر به طرز شایسته، ازمنظر بین‌المللی به بحث مدیریت پایتخت نپرداختیم. همچنین شاهدیم گاهی امور روزمره کشور مانع از توجه ویژه به مدیریت تهران شده، حال آن‌که ظرفیت توسعه‌ای تهران کاملاً مشخص است اما هم در بحث گردشگری و هم در حوزه اقتصاد شهری نیاز به آن است که این شهر را به جامعه جهانی معرفی کنیم.

این عضو هیات رییسه مجلس همچنین با اشاره به برخی اقدامات لازم در مسیر معرفی ظرفیت‌های پایتخت به جامعه جهانی، خاطرنشان کرد: طبیعتاً بحث تبلیغات در شئون گوناگون آن، یکی از مهمترین مدخل‌ها در این حوزه خواهد بود اما در عین حال باید دقت کنیم که تبلیغ و معرفی پایتخت در حوزه بین‌الملل صرفاً محدود به کارهای رسانه‌ای و اقداماتی در این حوزه نیست، بلکه لازم است پیش از آن، زیرساخت‌ها نیز فراهم شود.

عضو مجمع نمایندگان تهران با اشاره به برخی اقدامات اساسی در راستای برنامه‌ریزی جهت فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه پایتخت گفت: اگر دوستان در شورای شهر، شهرداری و همچنین بخش‌هایی از دولت همچون وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بتوانند تا پیش از سال ۱۴۰۰ برنامه تکمیل توسعه زیرساخت‌های پایتخت را با رویکرد تحقق اهداف گردشگری و اقتصاد شهری به ثمر برسانیم، می‌توانیم نسبت به این‌که تا آن زمان تهران را با اتکا به ویژگی‌های خاص این شهر به جامعه جهانی معرفی کنیم، امیدوار باشیم.