فام‌نیوز- یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وجود برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دولت در سال جاری تنها ۸ درصد از تعهدات خود را در عرصه اشتغال‌زایی عملیاتی کرده است.

به گزارش ایلنا،‌ عبدالحمید خدری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در پی درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: عروج ملکوتی آیت الله هاشمی شاهرودی را به محضر رهبر انقلاب، ملت شریف ایران و خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در اینجا باید از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت برگزاری رزمایش غرورآفرین پیامبر اعظم(ص) ۱۲ تشکر کنم. از طرف دیگر همان طور که در گفتمان و تأکیدات همه مسئولان اولویت کشور اشتغال جوانان است، متأسفانه در بررسی‌های عمیق در بودجه سال جاری به رغم مکلف بودن دولت به ایجاد اشتغال از محل منابع بودجه‌ای، صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی به مبلغ ۶۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، بر اساس آمارها صرفا از محل صندوق توسعه ملی ۵ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی تخصیص داده شده که این میزان تنها ۸ درصد از تعهدات دولت را پوشش می‌دهد.

وی ادامه داد: قطعا مسئولان به آنچه که می‌گویند باید پایبند باشند، امروز لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس تقدیم شده و در آن بر اشتغال جوانان تأکید شد، حال اگر قرار باشد مشابه سال جاری در عمل شاهد پیشرفت ناچیز در این عرصه باشیم، قطعاً نخواهیم توانست معضل بیکاری را حل کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر از زحمات جامعه فرهنگی در کشور گفت: از همکاران در کمیسیون تلفیق می‌خواهم در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اعتبارات لازم را در نظر بگیرند.