فام‌نیوز- رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است مسائل داخل دانشگاه باید توسط مدیریت دانشگاه و آیین‌نامه‌های داخلی دانشگاه اداره شود.

محمدرضا عارف در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره پیگیری مشکل دانشجویان بازداشتی، گفت: توصیه کلی ما در جلسه با وزیر علوم و معاون وزیر اطلاعات این بود که مسائل داخل دانشگاه توسط مدیریت دانشگاه و نهادهای قانونی و آیین‌نامه‌های داخلی دانشگاه اداره شود که در حال حاضر نیز به همین سمت می‌رویم تا در صورت نیاز دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهد؛ در صورتی که دانشجو خطایی انجام داد باید دانشگاه مبنا قرار گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: صحبت‌ها و پیگیری‌هایی برای حل مشکل دانشجویان بازداشتی از قبل شده بود که  امیدوارم این مسئله هرچه سریعتر ساماندهی شده و مشکلات تا پیش از شروع سال تحصیلی حل شود؛ آقای غلامی وزیر علوم پیگیری‌های بسیاری در این مورد دارند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از همکاری قوه قضاییه برای حل مشکل دانشجویان بازداشتی، عنوان کرد: نهادهای قضایی همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند و امیدوارم این روند که در حال انجام است به نتیجه خوب، دلخواه و مود قبولی برسد؛ به حل مشکل دانشجویان بازداشتی امیدوارم.