فام‌نیوز: رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت پرهیز جریانات سیاسی از ورود به موضوع انتخابات گفت: «در حال حاضر مسئله مشترک ما مطالبات مردم و برون رفت از شرایطی است که با آن روبرو هستیم».
«محمدرضا عارف» در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» ضمن تشکر از اعضای هیئت رئیسه مجلس در سال دوم و تبریک به اعضای جدید هیئت رئیسه فراکسیون امید گفت: «ما از سال دوم حرکت برنامه‌ای خود را شروع کردیم و با توجه به اولویت های مدنظر در چارچوب برنامه «برجا» پیش رفتیم».
وی افزود: «نگاه ما این است که اولویت‌ها به صورت اجماعی و به عنوان طرح در مجلس مطرح شود و نظر مساعد فراکسیون‌های دیگر را نیز جلب کنیم. طرح‌هایی که پیش از این اعضای فراکسیون امید طراح آن بودند به گونه‌ای تنظیم شده که اعضای فراکسیون‌های دیگر هم به عنوان جزو امضاکنندگان آن باشند بر همین اساس در سال سوم فعالیت نیز همین مسیر را دنبال خواهیم کرد».
رئیس فراکسیون امید یادآور شد: «اخیراً جلسات جدی‌تری را در مورد مسائل اقتصادی با حضور کارشناسان برجسته و با تجربه برگزار کردیم و این جلسات را ادامه خواهیم داد تا به راهبردی جدی در این زمینه دست پیدا کنیم؛ اگر این برنامه‌ها با حمایت و همکاری دولت قابل اجرا باشد آن را در اختیار دولت می‌گذاریم و اگر نیاز به حکم قانونی باشد آن را از طریق طرح یا لایحه پیش خواهیم برد».
عارف در ادامه اظهار کرد: «فراکسیون امید قصد دارد بیش از پیش به موضوعات مربوط به اقتصاد و معیشت مردم توجه کنند همچنان که در جلسه روز یکشنبه و در جلسه سه‌شنبه آقایان نیلی، روحانی زنجانی و نوبخت را دعوت کردیم و قصد داریم این جلسات را ادامه دهیم. امیدواریم ظرف مدت کوتاهی در سال سوم فعالیت فراکسیون به طرح مشخصی در این زمینه برسیم».
وی با بیان اینکه فراکسیون امید در سال سوم فعالیت خود موضوع نظارت را نیز به صورت جدی دنبال می کنند یادآور شد: «نگاه ما اصلاح و رفع اشکالات دولت با تذکر، پیگیری و برگزاری جلسه است که امیدواریم در این زمینه موفق عمل کنیم».
رئیس فراکسیون امید مجلس درباره ورود فراکسیون امید به موضوع انتخابات دوره آینده مجلس نیز گفت: «به اعتقاد من هنوز زود است که جریانات سیاسی وارد بخش انتخابات شوند چرا که اولویت کشور در حال حاضر موضوع انتخابات نیست و مطمئنا همه جریانات سیاسی هم این را قبول دارند که حداقل در سال ۹۷ نباید به مسائل سیاسی و انتخاباتی بپردازیم در حال حاضر مسئله مشترک ما مطالبات مردم و برون رفت از شرایطی است که با آن روبرو هستیم. امیدواریم در طول پنج شش ماه آینده شاهد ساماندهی در حوزه مسائل اقتصادی معیشتی و اشتغال باشیم تا انشاالله در سال ٩٨ که سال انتخابات است وارد موضوع انتخابات شویم».