فام‌نیوز- سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شورای مرکزی فراکسیون امید در جلسه‌ای ضمن حمایت از تصمیمات شورای عالی امنیت ملی درباره شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی از مردم برای حضور پرشور در تشییع پیکر پاک شهدای حمله وحشیانه آمریکا دعوت کرد.
فاطمه سعیدی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه فوق العاده امروز شورای مرکزی فراکسیون امید اظهار کرد: شخصیت سردار سلیمانی در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن فراتر از تمامی مناسبات سیاسی و به واقع یک شخصیت ملی بود. فراکسیون امید با تاکید بر حیات پربرکت ایشان، شهادت این سرباز عزیز ملت را نیز مایه خیر و برکت و انسجام و اتحاد ملی می‌داند.
وی تاکید کرد: به طور حتم مسئولیت این اقدام با آمریکا است و باید از تمام ظرفیت‌های کشور بهره برد تا این جنایت در مجامع حقوق بشری جهان محکوم شود.
سعیدی ادامه داد: تاکید فراکسیون امید این است که سردار سلیمانی سرباز صلح بود و ملت ایران حق خود برای انتقام از مسببان این جنایت را محفوظ می‌داند لذا ما بر برخورد سنجیده، قاطع، خردمندانه و متضمن منافع ملی تاکید داریم.
سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت که این فراکسیون اقدام غیرقانونی و جنایتکارانه آمریکا را نقض صریح حاکمیت ملی عراق می‌داند و بار دیگر بر انسجام دو ملت ایران و عراق تاکید دارد.
وی با بیان اینکه ما در تشییع این شهید بزرگوار اتحاد ملی را به نمایش خواهیم گذاشت گفت که ابعاد این حادثه تروریستی با دعوت از مقامات امنیتی، دیپلماسی و لشکری در مجلس بررسی خواهد شد.