فام‌نیوز- رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی علت عدم کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست کمیسیون آموزش مجلس را مشغله خود در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و همچنین معرفی یک زن به عنوان کاندیدای ریاست این کمیسیون عنوان کرد.
محمدرضا عارف در گفتگو با «فام‌نیوز» با اشاره به انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون آموزش گفت: فلسفه یک ساله بودن دوره ریاست هر کمیسیون به این دلیل است که افراد مختلف بتوانند خود را نشان دهند. متاسفانه ما در انتخابات کمیسیون‌ها خیلی نتوانسته بودیم از حضور خانمها در هیئت رئیسه استفاده کنیم لذا جمع‌بندی ما در فراکسیون امید این شد که خانم سعیدی به عنوان کاندیدای ریاست کمیسیون آموزش معرفی شود.
وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش سیاسی‌ترین کمیسیون مجلس است گفت: در این کمیسیون تعداد رای ها تقریبا مشخص است. فراکسیون امید در این کمیسیون ١٠ رای و رقبای ما ۱۱ رای دارند و دو رای نیز مربوط به اقلیت‌های دینی است که عموما با ملاحظات آنها به سبد رقیب ریخته می شود.
عارف ادامه داد: بحث مفصلی درباره این مطرح بود که آیا من مجدداً کاندیدای ریاست آموزش بشوم یا نه که با توجه به فعال شدن شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان ملاحظه‌ای در این باره مطرح بود، ضمن اینکه این پیشنهاد وجود داشت که یک خانم برای ریاست کاندیدا شود.
رئیس فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون آموزش آقای زاهدی با ۱۲ رای در مقابل ۹ رای خانم سعیدی به ریاست کمیسیون رسید. البته آقای نگهبان سلامی و خانم اولاد قباد از فراکسیون امید هم به عنوان نایب رئیس و دبیر کمیسیون انتخاب شدند که به نظرم مجموعا ترکیب خوبی در هیئت رئیسه کمیسیون آموزش است.
عارف با ابراز امیدواری نسبت به اولویت دادن به مطالبات جدی معلمان، رتبه بندی فرهنگیان و مسائل معیشتی این قشر، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون آموزش در اجلاسیه چهارم بتواند با کنار گذاشتن اختلافات سیاسی و با همدلی و هماهنگی مسائل آموزش و پرورش و علم و فناوری را به خوبی دنبال کند.