فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به همراهی اصلاح طلبان و فراکسیون امید با دولت دوازدهم گفت: دولت آنگونه که باید به نظرات کارشناسی و دلسوزانه فراکسیون امید توجه نکرد.
علی قربانی در گفت‌وگو با «فام نیوز» درباره عملکرد دولت دوازدهم، گفت: دولت نتوانست به بسیاری از شعارهایی که در زمان انتخابات داده بود، عمل کند. البته در برخی ازحوزه‌ها توانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد اما در برخی حوزه‌ها نیز به واسطه اینکه انسجام درونی، هماهنگی و همفکری در داخل کابینه نبوده موفقیتی نیز حاصل نشده است.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت در حوزه اقتصادی می‌توانست یک تیم هماهنگ اقتصادی داشته باشد و می‌توانست جلوی به‌هم‌ریختگی اقتصادی که در پی سیاست‌های غلط ارزی بود را بگیرد اما متاسفانه سیاست‌هایش دراین راستا سیاست‌های غلط و نادرست بود و فقط به‌هم ریختگی بیشتر اقتصاد را به همراه داشت.
وی تاکید کرد: به دلیل ناهماهنگی که بین وزرا و مسئولان اقتصادی بود ما وضعیت اقتصادی خوبی را در سال ۹۷ شاهد نبودیم، سال ۹۷یکی از سخت‌ترین سال‌های بعد از انقلاب برای مردم از لحاظ مشکلات اقتصادی و معیشتی بود.
نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸ هماهنگی نسبی بین تیم اقتصادی دولت ایجاد شده است و چه از لحاظ ثبات سیاست‌های ارزی و چه از لحاظ قیمت اجناس و کالاها شاهد اقدامات خوبی در کشور هستیم.
وی درمورد همراهی دولت با مجلس و به ویژه فراکسیون امید گفت: فراکسیون امید همراهی خوبی در بحث حمایت از آقای روحانی، حمایت از کابینه و حمایت از وزرا در هنگام استیضاح‌ها و سوالات داشت. با توجه به این همراهی فراکسیون امید، دولت در هنگام تشکیل کابینه آنگونه که باید نظرات فراکسیون امید و مشورت‌های این فراکسیون را جدی نگرفت.
قربانی تصریح کرد: اصلاح طلبان و نمایندگان فراکسیون امید در هنگام تبلیغات انتخابات با جدیت بسیار ازدستاوردهای دولت اول آقای روحانی دفاع کردند. بنده خودم به عنوان عضو فراکسیون امید بیش از۲۰ سخنرانی در خراسان شمالی در حمایت از آقای روحانی داشتم اما به محض رای‌آوری و تشکیل کابینه دیگر آن توجهی که باید به همراهان دولت نشد و چه بسا در برخی مواقع به نظرات مخالفین بیشتر از ما توجه می‌شد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: دولتی که با حمایت عمده اصلاح طلبان سرکار آمده است باید بیشتر ازاینها به نظرات کارشناسی و دلسوزانه فراکسیون امید توجه می‌کرد. متاسفانه این روند بی‌توجهی همچنان ادامه دارد.